کد مطلب: 95702
 
گازرسانی ضربتی در سرپل ذهاب
 
به دلیل نیاز فوری مردم زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب به مواد غذایی، طبق هماهنگی های به عمل آمده میان ستاد مدیریت بحران استان و شرکت ملی گاز ایران، به صورت فوری و ضربتی گاز دو نانوایی در این شهرستان وصل شده تا اقدام به تأمین نان مردم کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
به دلیل نیاز فوری مردم زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب به مواد غذایی، طبق هماهنگی های به عمل آمده میان ستاد مدیریت بحران استان و شرکت ملی گاز ایران، به صورت فوری و ضربتی گاز دو نانوایی در این شهرستان وصل شده تا اقدام به تأمین نان مردم کنند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قطع گاز در مناطق زلزله زده وارد سومین روز متوالی شده است اما به دلیل تخریب گسترده شبکه های گازرسانی و عملک های گاز منازل مسکونی و همچنین ضرورت اطمینان از عدم وجود نشتی ها در شبکه گاز، وصل مجدد گاز زمان بر است.

اکیپ های عملیاتی شرکت گاز در حال تعمیر و انجام تست های لازم و همچنین رساندن گاز تا علمک منازل مسکونی هستند که اینکار به صورت وصل خانه به خانه گاز از روز گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

در شهرستان سرپل ذهاب که بیشترین میزان خسارت ها به شبکه گازرسانی رخ داده، به دلیل نیاز فوری مردم زلزله زده به مواد غذایی، طبق هماهنگی های به عمل آمده میان ستاد مدیریت بحران استان و شرکت ملی گاز ایران، به صورت فوری و ضربتی گاز دو نانوایی در این شهرستان وصل شده تا اقدام به تأمین نان مردم کنند.

مجید بوجارزاده سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در این خصوص گفت: با تلاش شبانه روزی تیم های عملیاتی شرکت گاز در اتصال گاز مشترکین منطقه سر پل ذهاب، گاز دونانوایی در این منطقه برای تامین نیازهای اساسی مردم حادثه دیده وصل شد.

علی رغم حجم بالای خرابی ها در شهر سر پل ذهاب وآسیب دیدن علمک های گاز که فرایند اتصال گاز مشترکان را با محدودیت هایی مواجه کرده است تیم های عملیاتی و ماموران امداد شرکت ملی گاز با هدف کمک به رفع نیازهای اساسی مردم شهر پس از تایید کارشناسان سازمان نظام مهندسی نسبت به وصل گاز دو نانوایی جهت تامین نان مورد نیاز حادثه دیدگان اقدام کردند.

وی با بیان اینکه تیم های امداد رسانی و عملیاتی شرکت ملی گاز ایران از نخستین ساعات بروز حادثه به صورت بی وقفه مشغول خدمت رسانی به حادثه دیدگان هستند تصریح کرد: رعایت موارد ایمنی و حفظ سلامت شهروندان عزیز در منطقه سر پل ذهاب از اولویت های مهم شرکت گاز است و بنا براین، فرایند وصل گاز مشترکین نیازمند آوار برداری، اطمینان از سالم بودن علمک ها و بررسی و تایید شرایط ایمن از سوی سازمان نظام مهندسی است و این امر با مشایعت و بردباری مردم در حال انجام و پیگیری است.

این مقام مسئول ادامه داد: تیم های نشت‌یابی شرکت ملی گاز کار خود را انجام داده و از سلامت شبکه انتقال و گازرسانی تا پشت علمک ها در سرپل‌ذهاب نیز اطمینان یافته اند، اما برای وصل گاز به داخل منازل باید مردم در خانه‌هایشان حضور داشته باشند تا با همراهی نمایندگان سازمان نظام مهندسی گاز وصل شود.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اتصال گاز مشترکین با حضور مردم در منازل و درخواست آن ها از ماموران شرکت و انجام بازرسی ها و حصول اطمینان از عدم نشتی و تایید سازمان نظام مهندسی انجام خواهد شد.

وی در پایان گفت: شرکت ملی گاز ایران در راستای خدمات رسانی به مردم حادثه دیده 800 چراغ والور در بین مردم حادثه دیده توزیع کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵