کد مطلب: 105027
 
دلیل افت ۳دلاری قیمت نفت
 
احتمال اعطای معافیت از سوی آمریکا برای برخی خریداران نفت ایران، افت ارزش دلار و کاهش پیش‌بینی رشد اقتصادی برخی کشورها از جمله هند سبب کاهش بیش از سه دلاری قیمت نفت شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۴
احتمال اعطای معافیت از سوی آمریکا برای برخی خریداران نفت ایران، افت ارزش دلار و کاهش پیش‌بینی رشد اقتصادی برخی کشورها از جمله هند سبب کاهش بیش از سه دلاری قیمت نفت شد.
به گزارش ایرنا، عقب نشینی آمریکا در پیگیری تحریم کامل صادرات نفت ایران، باعث کاهش نگرانی خریداران شد به طوری که قیمت ها رو به کاهش گذاشته است.
آمریکا پیشتر اعلام کرده بود، همه خریداران نفت ایران باید پس از ماه نوامبر ۲۰۱۸ (آبان-آذر) واردات نفت از ایران را به صفر برسانند، اما اکنون گفته است، برای برخی خریداران نفت ایران، معافیت هایی در نظر خواهد گرفت تا این کشورها بتوانند زمان کافی برای جایگزینی نفت ایران داشته باشند.
به گزارش وزارت نفت، قیمت نفت برنت در پایان معاملات دیروز (دوشنبه) به ۷۰ دلار و ۷۷ سنت برای هر بشکه رسید که سه دلار و ۵۴ سنت در هر بشکه کمتر از روز جمعه (۲۲ تیرماه) بود.
قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در پایان معاملات دیروز به ۶۸ دلار و ۶ سنت برای هر بشکه رسید که ۲ دلار و ۹۵ سنت بیشتر از روز گذشته بود.
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: با وجود خواسته این کشور برای به صفر رساندن واردات نفت از ایران، پس از ماه نوامبر ۲۰۱۸ (آبان-آذر)،شرایط بازار و نیاز کشورها را در این باره در نظر خواهد گرفت.
بر اساس اعلام این وزارتخانه، با توجه به وضع برخی کشورهای خریدار نفت ایران و ناتوانایی آنها در کاهش سریع واردات نفت از این کشور، آمریکا این موضوع را در نظر می‌گیرد و برای برخی واردکنندگان نفت ایران معافیت قائل خواهد شد تا این کشورها بتوانند زمان کافی برای جایگزینی نفت ایران داشته باشند.
به گزارش ایرنا، میزان صادرات نفت و میعانات گازی ایران حدود ۲.۶ میلیون بشکه در روز است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵