داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 91427
 
آلودگی هوا کاهش یافت
 
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این‌که مشکلات زیست محیطی در دولت یازدهم نسبت به سال‌های گذشته کمتر شد، گفت: اگر خودروها به استاندارد واقعی برسند، آلودگی‌ها تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این‌که مشکلات زیست محیطی در دولت یازدهم نسبت به سال‌های گذشته کمتر شد، گفت: اگر خودروها به استاندارد واقعی برسند، آلودگی‌ها تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

به گزارش شانا، عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، شامگاه شنبه (چهارم شهریورماه) در برنامه تلویزیونی «تیتر امشب» از شبکه خبر، مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان را در دولت دوازدهم تشریح کرد.

وی به برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست برای کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: رئیس جمهوری در دولت یازدهم هدف خود را حفظ محیط زیست تعیین کرد، این موضوع سبب شد مشکلات زیست محیطی در این دولت کمتر شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ۲ نوع آلودگی هوا، تصریح کرد: امروز با ۲ نوع آلودگی فیزیکی و شیمیایی رو‌به‌رو هستیم، آلودگی فیزیکی همان گرد و غبار است، ۹۰ درصد آلودگی شیمیایی نیز ناشی از سامانه حمل‌ و نقل در کشور است، اگر خودروها به استاندارد واقعی برسند، آلودگی‌ها تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به اجرای برنامه‌هایی برای مقابله با گرد و غبار اشاره و عنوان کرد: گرد و غبارها منشا داخلی و خارجی دارند، براساس بررسی‌های کارشناسان محیط زیست، از ۲۸ مرکز تولید گرد و غبار چهار مرکز در جنوب خوزستان و ۲۴ مرکز در خارج از کشور قرار دارد، همچنین چهار کانون تولید گرد و غبار در داخل ایران چند برابر کانون‌های خارجی تولید گرد و غبار دارند.

وی ادامه داد: کنترل منشاهای خارجی گرد و غبار از طریق دیپلماسی با کشورهای عراق، سوریه و عربستان دنبال می‌شود، کانون‌های داخلی گرد و غبار در خوزستان و ایلام نیز باید مدیریت شوند، در این میان خشکی دریاچه‌ها و تالاب‌ها نیز وضع گرد و غبار را تشدید می‌کند، البته برخی مناطق، کانون‌های گرد و غبار محلی دارند، نباید فراموش کنیم که گرد و غبار یک‌شبه ایجاد نشده که یک‌شبه از بین برود، حل پدیده گرد و غبار نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

کلانتری با بیان این‌که بخشی از آلودگی صنایع مربوط به مصرف سوخت مازوت است، گفت: خوشبختانه نیروگاه‌ها در ۹۰ درصد ماه‌ها و فصل‌های سال از گازوئیل یورو۴ استفاده می‌کنند و تنها در یکی ۲ ماه از سال مجبورند از مازوت استفاده کنند که باید در این زمینه بررسی لازم صورت گرفته و این موضوع را به شکلی مدیریت کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر این‌که محیط زیست باید به فرهنگ عمومی کشور تبدیل شود، افزود: در دولت دوازدهم به بخش اطلاع‌رسانی محیط زیست تاکید بسیار خواهیم داشت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵