کد مطلب: 104974
 
کره شمالی فرمان عفو عمومی صادر کرد
 
بر اساس مصوبه مجمع عالی خلق کره شمالی و به مناسبت فرا رسیدن هفتادمین سالگرد تشکیل این کشور، زندانیان کره شمالی مشمول عفو عمومی شدند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۳
بر اساس مصوبه مجمع عالی خلق کره شمالی و به مناسبت فرا رسیدن هفتادمین سالگرد تشکیل این کشور، زندانیان کره شمالی مشمول عفو عمومی شدند.
به گزارش ایرنا، خبرگزاری کره شمالی امروز دوشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد در چارچوب این مصوبه که از مرداد امسال اجرایی می شود، همه «زندانیانی که به جنایت علیه کشور و مردم محکوم شده اند» از زندان آزاد می شوند.
بر این اساس دولت کره شمالی باید تمامی تدابیر لازم برای بازگشت زندانیان به زندگی عادی سوسیالیستی را بکار بگیرد.
پیش از این سه بار در سال های 2015 میلادی به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس حزب حاکم و سال های 2005 و 2012 فرمان عفو عمومی در کره شمالی صادر شده بود.
کارشناسان صدور فرمان عفو عمومی زندانیان را نشانه ای از تغییر سیاست های رهبر کره شمالی در راستای تحولات شبه جزیره عنوان می کنند.

** کره شمالی غنی سازی مخفیانه اورانیم را رد کرد
همچنین امروز رسانه های کره شمالی اخبار منتشر شده در مورد «غنی‌سازی مخفیانه اورانیوم» در تاسیسات هسته‌ای این کشور را تکذیب کردند و از آمریکا خواستند «اسیر شایعات گرو‌ه های مخالف مذاکره آمریکا و کره شمالی نشود».
پایگاه خبری 'هیل' وابسته به کنگره آمریکا پیشتر مدعی شده بود تصاویر ماهواره‌ای جدید نشان می‌دهد کره شمالی در حال به روز رسانی تاسیسات تحقیقاتی برنامه هسته‌ای خود است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵