داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 82887
 
ایجاد شرکت جدید زیرمجموعه توانیر
 
معاون هماهنگی توزیع توانیر از موافقت ایجاد شرکت مدیریت شبکه توزیع برق ایران توسط وزارت نیرو خبر داد و گفت: برای مدیریت متمرکز و انسجام بیشتر میان شرکت‌های توزیع برق، شرکت مدیریت شبکه توزیع برق ایران در زیرمجموعه شرکت توانیر ایجاد خواهد شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
معاون هماهنگی توزیع توانیر از موافقت ایجاد شرکت مدیریت شبکه توزیع برق ایران توسط وزارت نیرو خبر داد و گفت: برای مدیریت متمرکز و انسجام بیشتر میان شرکت‌های توزیع برق، شرکت مدیریت شبکه توزیع برق ایران در زیرمجموعه شرکت توانیر ایجاد خواهد شد.

محمود رضا حقی فام در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به تشکیل شرکت مدیریت شبکه توزیع برق ایران به پیشنهاد شرکت توانیر گفت: در حال حاضر ۳۹ شرکت توزیع برق و ۱۶ شرکت برق منطقه‌ای و چند شرکت اقماری توسط شرکت توانیر مدیریت می‌شوند که البته این ۳۹ شرکت توزیع توسط معاونت توزیع شرکت توانیر هدایت و کنترل می‌شوند.

وی با بیان اینکه وظیفه توانیر هدایت راهبردی و نظارت بر روی این شرکت‌ها است، اظهارداشت: شرکت‌های توزیع، فعالیت گسترده‌ای دارند و تعداد آنها زیاد است بنابراین برای اینکه این شرکتها زیر چتر حمایتی قرار گیرند و به صورت منسجم‌تر و اصولی‌تر ادامه فعالیت دهند پیشنهاد تشکیل شرکت مدیریت شبکه توزیع برق ایران در زیر مجموعه توانیر به وزارت نیرو ارائه شده است.

حقی‌فام ادامه داد: این پیشنهاد تقدیم وزارت نیرو شده و توافق تشکیل آن نیز جذب شده است که البته باید مقدمات قانونی و اجرایی آن شکل بگیرد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر خاطرنشان کرد: این شرکت قرار نیست که با شرکت توانیر رقابت کند و یا اقدامات موازی انجام دهد بنابراین همانطور که در سال‌های گذشته یک شرکت مدیریت شبکه برق ایران در زیر مجموعه توانیر تشکیل و وظیفه دیسپاچینگ برق را انجام می‌دهد این شرکت قصد دارد مدیریت شبکه توزیع را به صورت منسجم‌تر و اصولی‌تر انجام دهد.

وی با اشاره به برنامه‌های سال ۹۶، اظهار داشت: در سال ۹۶ نیز طبق منوال سال‌های گذشته در بخش کاهش تلفات برنامه‌های بسیار خوبی بخش توزیع در دست اقدام دارد که امیدواریم بتوانیم مثل سال‌های گذشته توفیقات خوبی کسب کرده و تلفات شبکه توزیع را به زیر ۹ درصد برسانیم.

معاون هماهنگی توزیع توانیر اضافه کرد: اعتبار لازم برای تحقق این چشم انداز حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

حقی فام افزود: همچنین نصب منابع ذخیره ای از جمله برنامه‌های مهم دیگر بخش توزیع برای سال ۹۶ است که با انجام آن می‌توان هم بحث پیک سایی و مدیریت مصرف را به خوبی پیش برد و هم اینکه تأمین برق در زمان اضطراری برای نقاط حیاتی، حساس و مهم کشور به مشکل بر نخورد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵