داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18617
 
آلمان بیش از یک میلیون تن گندم به ایران صادر کرد
 
اداره آمار آلمان اعلام کرد: این کشور در ماه می ۲۰۱۳ بالغ بر ۶۶ هزار تن گندم و در ۱۱ ماه ابتدایی اعمال تحریم‌ها علیه ایران ۱.۱۵۳ میلیون تن گندم به ایران صادر کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۳ درصد افزایش دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۳
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، بر اساس آژانس آمارهای آلمان، این کشور در ماه می ۲۰۱۳ در ادامه روند صادرات محموله‌های بزرگ گندم در ماه‌های اخیر به ایران، ۶۶ هزار تن گندم به این کشور صادر کرده است.
بر اساس اطلاعات این آژانس، آلمان در فاصله جولای سال ۲۰۱۲ (آغاز تحریم‌های ایران) تا می ۲۰۱۳ (اردیبهشت ۹۲) بالغ بر ۱.۱۵۳ میلیون تن گندم به ایران صادر کرده است که افزایش ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.
به گزارش رویترز، آلمان در مدت جولای ۲۰۱۱ تا می ۲۰۱۳ تنها ۳۷۲ هزار تن گندم به ایران صادر کرده بود.
غربی‌ها مدعی هستند که مواد غذایی، هدف تحریم‌های ایران نیست اما تحریم‌های مالی سبب عدم دسترسی بسیاری از شرکت‌های ایرانی به سیستم بانکداری جهانی و پرداخت پول کالاهای وارداتی شده است. با وجود این اختلال‌های ناشی از تحریم‌ها، آلمان منبع اصلی تامین‌کننده گندم ایران بوده است.
آلمان در ماه فوریه ۲۰۱۳(بهمن ۹۱) ۱۱۹ هزار و ۶۵۳ تن و در ماه ژانویه همین سال(دی ۹۱) ۱۲۵ هزار و ۵۷۷ تن گندم به ایران صادر کرده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵