کد مطلب: 78927
 
تبعات قیمت‌های پایین نفت
مشاغل نفتی از دست رفته در آمریکا و جهان
 
دوره قیمت‌های پایین نفت به اخراج گسترده کارگران صنعت نفت در نقاط مختلف دنیا منجر شده است. آمریکا بیشترین میزان از دست رفتن مشاغل را در دو سال گذشته تجربه کرده و بیش از ۱۵۵ هزار نفر در صنعت نفت و گاز این کشور مشاغل خود را از دست داده‌اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۳
دوره قیمت‌های پایین نفت به اخراج گسترده کارگران صنعت نفت در نقاط مختلف دنیا منجر شده است. آمریکا بیشترین میزان از دست رفتن مشاغل را در دو سال گذشته تجربه کرده و بیش از ۱۵۵ هزار نفر در صنعت نفت و گاز این کشور مشاغل خود را از دست داده‌اند.
به گزارش نکونیوز، در سپتامبر ۲۰۱۴، بیش از ۵۳۶ هزار نفر در استخراج نفت و گاز و مشاغل خدماتی مرتبط با تولید نفت و گاز در آمریکا مشغول به کار بودند. با این حال، داده‌های منتشر شده توسط وزارت کار ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که تعداد نیروهای شاغل در این حوزه در آخر ماه نوامبر ۳۸۴ هزار نفر رسیده است.
گرچه
در سپتامبر ۲۰۱۴، بیش از ۵۳۶ هزار نفر در استخراج نفت و گاز و مشاغل خدماتی مرتبط با تولید نفت و گاز در آمریکا مشغول به کار بودند. با این حال، داده‌های منتشر شده توسط وزارت کار ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که تعداد نیروهای شاغل در این حوزه در آخر ماه نوامبر ۳۸۴ هزار نفر رسیده است.
شغل‌های زیادی در حوزه نفت و گاز آمریکا در دو سال گذشته از دست رفته و بیش از ۱۵۵ هزار نفر شغل‌های خود را از دست داده‌اند، اما در ماه نوامبر برای نخستین بار ۳۳۰۰ شغل جدید در این حوزه ایجاد شده است.
تعداد دکل‌های حفاری فعال در آمریکا که در ماه اکتبر ۲۰۱۴ به بالاترین عدد یعنی ۱۶۰۹ عدد رسیده بود در دو سال گذشته شدیداً کاهش یافت تا این که در ماه مه ۲۰۱۶ پایین‌ترین میزان در شش گذشته را تجربه کرد. تعداد دکل‌های حفاری آمریکا در ماه مه به ۳۱۶ عدد رسید. با این حال، بعد از ماه مه ۲۰۱۶ فعالیت‌های حفاری در آمریکا افزایش یافت و به تعداد دکل‌های حفاری این کشور بیش از ۲۰۰ دکل اضافه شد.
نفت خام پایه آمریکا که در ماه ژوئن ۲۰۱۴ در قیمت ۱۰۷ دلار به ازای هر بشکه مبادله می‌شد، به شدت افت کرد و در ماه فوریه ۲۰۱۶ به قیمت بسیار نازلِ ۲۶ دلار به ازای هر بشکه رسید. این دوره قیمت‌های پایین نفت باعث شد تا شرکت‌های فعال در صنعت نفت و گاز شیل آمریکا، به شدت تحت فشار قرار گیرند و مجبور شوند، هزینه‌های خود را به شدت کاهش دهند.
علاوه بر این، از زمان کاهش قیمت نفت در سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۲۲۰ شرکت بالادستی و خدمات نفتیِ آمریکا اعلام ورشکستگی کرده‌اند. تنها در سال ۲۰۱۶، میزان بدهی شرکت‌های آمریکایی فعال در صنعت نفت و گاز که اعلام ورشکستی کردند به ۳۹ میلیارد دلار رسید. این در حالی است که بنا به آمارهای موسسه فیچ، بدهی شرکت‌های نفت و گازِ ورشکسته آمریکایی در سال ۲۰۱۵ کمتر از نصف این میزان، ۱۵ میلیارد دلار، بوده است.
در ابعاد جهانی نیز از ابتدای کاهش قیمت نفت در اواسط سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۳۸۵ هزار نفر از نیروهای شاغل در صنعت نفت در سراسر جهان کار خود را از دست داده‌اند. اکثر افراد اخراج شده نیروهای ماهری بوده‌اند که طی سال‌ها آموزش و مهارت کسب کرده‌اند.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵