کد مطلب: 87369
 
پیشبینی کویت از بازار نفت
 
عصام المرزوق وزیر نفت کویت با ابراز رضایت از اجرای توافق نفتی وین تاکید کرد: با ادامه روند کنونی قیمت نفت در بازارهای جهانی طی ماه های آینده روند تصاعدی خواهد داشت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵
عصام المرزوق وزیر نفت کویت با ابراز رضایت از اجرای توافق نفتی وین تاکید کرد: با ادامه روند کنونی قیمت نفت در بازارهای جهانی طی ماه های آینده روند تصاعدی خواهد داشت. 

به گزارش ایرنا، عصام المرزوق وزیر نفت کویت روز دوشنبه در گفت وگو با نشریه النهار بر تعامل کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای اجرای توافق نفتی وین تاکید کرد و گفت: شرایط کنونی بازار نفت و افت قیمت موجب کاهش بیش از پیش حجم تولید در برخی کشورها خواهد شد و این امر صعود مجدد قیمت ها در بازار را به دنبال خواهد داشت .
وی افزود: کویت به موفقیت آمیز بودن توافق نفتی وین امیدوار است و نتایج آن به ثمر خواهد نشست .
کویت هم اکنون ریاست هیات نظارت بر اجرای توافق نفتی وین را بر عهده دارد .
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست رسمی سی ام نوامبر ۲۰۱۶ (دهم آذرماه) در وین برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی با کاهش تولید موافقت کرد تا با کم کردن از مازاد عرضه نفت در بازارها به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند.
جمهوری اسلامی ایران تا رسیدن سطح تولید به میزان پیش از تحریم، از اجرای این توافق مستثنی شد.
براساس این توافق اوپک یک میلیون و۲۰۰ هزار بشکه در روز از سطح تولید خود می کاهد.
اوپک همچنین موفق شد دهم دسامبر (بیستم آذر)، تولید کنندگان نفت غیراوپک شامل روسیه، قزاقستان، گینه، جمهوری آذربایجان، سودان، مالزی، عمان، سودان، بولیوی، مکزیک، بحرین و برونئی را با خود همراه سازد.
این تولیدکنندگان نیز درمجموع با کاهش ۶۰۰ هزار بشکه در روز از تولید نفت خود موافقت کردند. این نخستین توافق کشورهای عضو اوپک و غیر اوپک از سال ۲۰۰۱ میلادی تاکنون به شمار می رود.
اجرای این توافق تا ماه مارس سال ۲۰۱۸ تمدید شده است .
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵