کد مطلب: 102994
 
مسکو خواهان لغو تحریم های کره شمالی
 
وزیر امور خارجه روسیه پس از مذاکره با همتای کره‌ای خود خواستار لغو مرحله‌ای تحریم‌ها علیه کره شمالی شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵

وزیر امور خارجه روسیه پس از مذاکره با همتای کره‌ای خود خواستار لغو مرحله‌ای تحریم‌ها علیه کره شمالی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه همچنین تاکید کرد: کره شمالی تا زمانی که تحریم‌ها برداشته نشود، تسلیحات هسته‌ای را کنار نخواهد گذاشت.

به گفته او روسیه خواستار توافق‌های قاطع بر سر کره شمالی شده است که در راستای منافع تمام طرفین باشد.

لاوروف گفت: درباره تحریم‌ها کاملا واضح است که راه‌حل نمی‌تواند بدون لغو تحریم‌ها جامع باشد و چگونگی حل مشکل هسته‌ای در شبه جزیره کره به این مسئله وابسته است.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تاکید کرد: نمی‌توان به صورت یک مرحله‌ای به این هدف دست یافت. ممکن است خلع سلاح هسته‌ای فوری نداشته باشیم این مسئله باید به صورت گام به گام انجام شود و در طول این روند هر طرف باید به اندازه خودش قدم بردارد.

لاوروف همچنین گفت: دولت روسیه معتقد نیست که در مذاکرات کره شمالی با ایالات متحده حرفی برای گفتن داشته باشند.

او افزود: گمان نمی‌کنم که ما باید نقاط گفت‌وگوی کره شمالی را که قصد دارند در گفت‌وگوها با آمریکا مطرح کنند، ذکر کنیم. رایزنی‌های کارشناسی برای زمینه‌چینی این مذاکرات در دست کار است و این حس را نداریم که در جایگاهی باشیم که بخواهیم در این روند مداخله کنیم.

لاوروف تاکید کرد: اما به محض اینکه توافق‌های آنها برای بررسی به جامعه جهانی عرضه شود، شورای امنیت سازمان ملل باید از ابتکار عمل‌های مشخص حمایت کند و ما نیز برای پشتیبانی از توافق‌های قاطع که به نفع تمام طرفین دخیل از جمله خود کره شمالی باشد، حمایت می کنیم. ما از تماس‌های چند ماهه گذشته میان کره شمالی و کره جنوبی و نیز کره شمالی و آمریکا استقبال می‌کنیم و از تمام طرفین دخیل می‌خواهیم تا در این روند بسیار شکننده به وظایف خود دقیقا عمل کنند تا از شکست آن جلوگیری شود.

خبرگزاری کره شمالی در گزارشی ورود سرگئی لاوروف به پیونگ یانگ را تایید کرد اما از علت این سفر حرفی نشد. این سفر به دعوت ری یونگ هو، وزیر خارجه کره‌شمالی انجام شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵