کد مطلب: 107791
 
درآمدهای نفتی 61 درصد رشد کرد
 
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: میزان درآمدهای نفتی امسال تاکنون 16 درصد بیشتر از پیش بینی های قانون بودجه بوده اما نسبت به درآمدهای پارسال 61 درصد رشد کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۰
رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: میزان درآمدهای نفتی امسال تاکنون 16 درصد بیشتر از پیش بینی های قانون بودجه بوده اما نسبت به درآمدهای پارسال 61 درصد رشد کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان برنامه و بودجه، «محمدباقر نوبخت» در گردهمایی مشترک فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی افزود: تاکنون 55 درصد درآمدهای مالیاتی و حقوق گمرکی محقق شده است.
وی ادامه داد: در 6 ماه نخست امسال، حدود 26 هزار و 389 میلیارد تومان برای طر‌ح‌های عمرانی پرداخت شده و این رقم هم حدود چهار برابر بیشتر از سال گذشته است و نشان می دهد با وجود تلاطم‌ها و نوسان‌های مختلف اقتصادی، روند دریافت‌ها و پرداخت‌های بودجه وضعیت بهتری داشته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: موضوع اشتغال یکی از اساسی‌ترین مسایلی است که هم در قانون برنامه ششم توسعه و هم در قانون بودجه سال 1397 کل کشور به آن پرداخته شده شده است.
وی افزود: براساس جدیدترین گزارش خزانه ‌داری کل کشور، حدود 150 هزار میلیارد تومان از منابع پیش‌بینی شده قانون بودجه به‌ عنوان درآمدها محقق شده که میزان تحقق این عدد نسبت به پیش‌بینی 77 درصد بوده و با توجه به رقم سال گذشته، 48 درصد بیشتر است.
برابر این گزارش، در جلسه مشترک نمایندگان عضو فراکسیون اشتغال مجلس با رییس سازمان برنامه و بودجه، نمایندگان اظهارنظرهای خود برای از بین بردن مشکلات ناشی از سوء مدیریت از روند اشتغال، رفع موانع تولید و نیز از بین بردن بلاتکلیفی‌ در سیاست‌گذاری‌ها مطرح کردند.
ا
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵