کد مطلب: 99285
 
آخرین تحولات بازار نفت
قیمت نفت برای دومین روز پیاپی کاهش یافت
 
قیمت نفت در دو روز اخیر وارد روند نزولی شده و برای نخستین بار در شش روز متوالی قیمت نفت برنت وارد کانال ۶۸ دلاری شده است. افزایش ارزش دلار و بالا رفتن تولید نفت آمریکا از دلایل کاهش قیمت نفت بوده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
قیمت نفت در دو روز اخیر وارد روند نزولی شده و برای نخستین بار در شش روز متوالی قیمت نفت برنت وارد کانال ۶۸ دلاری شده است. افزایش ارزش دلار و بالا رفتن تولید نفت آمریکا از دلایل کاهش قیمت نفت بوده است.

به گزارش نکونیوز، قیمت نفت روز گذشته کاهش یافت و امروز (سه شنبه ۱۰ بهمن) نیز این روند نزولی ادامه دارد. با این حال در ماه ژانویه نیز برای پنجمین ماه متوالی، قیمت نفت افزایش قیمت ماهیانه را تجربه می‌کند.

تولید نفت آمریکا در حال حاضر به میزان تولید نفت عربستان، که بزرگ‌ترین تولیدکننده در اوپک است، نزدیک شده است. از اواسط سال ۲۰۱۶ تاکنون تولید نفت آمریکا ۱۷ درصد افزایش یافته است.

در سال ۲۰۱۸ تنها تولید نفت روسیه بیشتر از تولید نفت آمریکا خواهد بود. تولید نفت روسیه در سال ۲۰۱۷ به طور متوسط ۱۰ میلیون و ۹۸۰ هزار بشکه در روز بوده است. در زمینه تولید نفت خام، آمریکا در حال ورود به باشگاه ده میلیون بشکه‌ای‌ها است. روسیه و عربستان طبق توافق نفتی نمی‌توانند تولید نفت خود را در سال ۲۰۱۸ افزایش دهند. با این حال چنین محدودیتی برای آمریکا وجود ندارد.
تعداد دکل‌های نفتی فعال آمریکا در هفته گذشته ۱۲ عدد افزایش یافت و به ۷۵۹ عدد رسید. افزایش قیمت نفت، افزایش فعالیت‌های حفاری در آمریکا را در پی داشته است. با این حال، افزایش فعالیت‌های حفاری و به تبع آن افزایش تولید نفت این کشور ممکن است در ادامه سال ۲۰۱۸ فشار بیشتری به قیمت نفت وارد کند.

موجودی انبارهای نفت خام در آمریکا در هفته گذشته ۱.۱ ملیون بشکه کاهش یافت و به ۴۱۱.۵۸ میلیون بشکه رسید. موجودی انبارهای نفت در آمریکا در سالیان گذشته یکی از نگرانی‌های اصلی بازار نفت بود.

میانگین پنج ساله موجودی انبارهای نفت خام در آمریکا ۴۲۰ میلیون بشکه بوده و هم‌اکنون موجودی این انبارها به زیر میانگین پنج ساله رسیده است. با این حال رویترز گزارش داده که ممکن است برای نخستین بار در ۱۱ هفته متوالی، موجودی انبارهای نفت خام در آمریکا، افزایش یابد.

در حال حاضر نفت خام برنت در ۶۸ دلار و ۹۸ سنت به ازای هر بشکه و نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در ۶۴ دلار و ۹۸ سنت به ازای هر بشکه مبادله می‌شود.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵