کد مطلب: 100059
 
بسته شدن حساب‌های پالایشگاه شازند
 
مدیرعامل پالایشگاه شازند گفت: بسته شدن حساب های شرکت، اورهال این مجموعه را با چالش مواجه کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶
مدیرعامل پالایشگاه شازند گفت: بسته شدن حساب های شرکت، اورهال این مجموعه را با چالش مواجه کرده است.

به گزارش ایسنا، علیرضا امین در بازدید استاندار مرکزی از پالایشگاه شازند عنوان کرد: شرکت در سال ١٣٧٢ با ظرفیت تولید ١٥٠ هزار بشکه در روز کار خود را آغاز کرد و امروز ظرفیت تولید روزانه ٢٥٠ هزار بشکه را دارد.

وی با اشاره به اینکه پالایشگاه شازند مدرن ترین و سورآور ترین پالایشگاه نفت کشور است که با تکنولوژی روز در خاورمیانه فعالیت دارد، گفت: فاز دوم شرکت در سال ٨٥ کار خود را با هدف افزایش ظرفیت تولید تا ٢٥٠ هزار بشکه، افزایش تولید بنزین در ازای کاهش نفت کوره، ارتقای کیفیت محصولات فعلی و آینده و تحقق استاندارهای یورو٤، اصلاح فرآیند جهت دریافت خوراک مخلوط نفت خام سبک و سنگین به جای نفت خام اهواز و کاهش مواد آلاینده زیست محیطی آغاز کرد و در تیرماه ٨٩ به بهره برداری رسید.

امین با بیان اینکه پالایشگاه شازند اولین پالایشگاه تولیدکننده پروپلین در کشور است افزود: با توسعه فاز دوم تولید روزانه یک میلیون لیتر گاز مایع به ٣.٦ میلیون لیتر، یک میلیون لیتر بنزین سوپر به ٣.٦ میلیون لیتر، ٣.٧ میلیون لیتر بنزین یورو٤ به ١٢.٣ میلیون لیتر و ٧.٤ میلیون لیتر گازوئیل به ٨.٩ میلیون لیتر افزایش یافت و توان تولید بنزین به میزان ١٦ میلیون لیتر در روز وجود دارد.

وی با اشاره به فعالیت ٢ هزار و ٤٠٣ نفر در این مجموعه به مشکلات موجود اشاره کرد و گفت: فعالیت این مجموعه عظیم یک مزیت برای کشور است، اما مبلغ حاصل از فروش کلیه فرآورده های شرکت در اختیار دولت قرار می گیرد و حتی برای هزینه جاری باید چانه زنی صورت گیرد.

مدیرعامل پالایشگاه شازند تصریح کرد: بازنگشتن بخش اعظمی از درآمدها به شرکت باعث بروز بدهی هایی شده است و بدهی های مالیاتی باعث شده است که از پنجم بهمن ها سال جاری حساب های شرکت بسته شود و حتی اورهال شرکت با چالش مواجه شده و امکان خرید تجهیزات وجود ندارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵