داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 104316
 
بورس تهران پربازده‌ترین بورس منطقه
 
شاخص کل بورس تهران با رشد ۲.۳ درصدی بیشترین بازدهی را در مقایسه با برخی شاخص بورس های بین المللی از آن خود کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵
شاخص کل بورس تهران با رشد ۲.۳ درصدی بیشترین بازدهی را در مقایسه با برخی شاخص بورس های بین المللی از آن خود کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حجم معاملات بورس در نخستین هفته معاملاتی تابستان امسال 14012 میلیون سهم و ارزش آن 32994 میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات نسبت به ترتیب 59 و 55 درصد افزایش داشته است.

ارزش بورس اوراق بهادار تهران هم در پایان معاملات این هفته به عدد 4278441 میلیارد ریال رسید که 1.6 درصد افزایش داشته است.

همچنین صنعت فلزات اساسی در این مدت با 25.7 درصد بیشترین ارزش و صنعت خودرو و ساخت قطعات با 16.3 درصد، بیشترین حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که در 30 روز گذشته نیز گروه استخراج کانه‌های فلزی با بازدهی 40.2 درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت استخراج سایر معادن هم با افت 6.2 درصدی بیشترین کاهش را تجربه کرد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان نخستین هفته معاملاتی تابستان امسال به عدد 111 هزار و 325 واحد رسید که 2452 واحد افزایش داشته است. شاخص کل هم در این مدت با 2.3 درصد افزایش به رقم 111325 واحد و شاخص کل هم وزن با یک درصد افزایش عدد 18704 واحد رسیدند.

همچنین در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس های بین المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس تهران با رشد 2.3 درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس هنگ کنگ با افت 4.5 درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص دادند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵