داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 89781
 
سیستم دیکتاتوری فدراسیون نمی‌گذارد کار کنیم
 
سرمربی تیم فوتبال استقلال انتقادات شدیدی را نسبت به محمدرضا ساکت و تاج ابراز کرد و سیستم حاکم بر فدراسیون فوتبال را "سیستم دیکتاتوری" نامید.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷
سرمربی تیم فوتبال استقلال انتقادات شدیدی را نسبت به محمدرضا ساکت و تاج ابراز کرد و سیستم حاکم بر فدراسیون فوتبال را "سیستم دیکتاتوری" نامید.


به گزارش ایسنا، علیرضا منصوریان پس از شکست تیمش در هفته اول لیگ برتر مقابل صنعت نفت آبادان اظهار کرد: من فوتبال انزلی و آبادان را دوست دارم چرا که فوتبال در این شهرها زنده است. به هواداران آبادان تبریک می‌گویم. زرد طلایی دوبار زنده شده است. بعد از آبادان به ساکت تبریک می‌گویم. لعنت به بی‌اطلاعی فوتبال، لعنت به بی‌سوادی، لعنت به قوانین فیفا که در مملکت ما جاری نمی‌شود، لعنت به این میز که هر کسی پشت آن می‌رود گذشته خود را فراموش می‌کند. نمی‌دانم ساکت می‌داند که استقلال نیمی از فوتبال ایران است؟ من تا ظهر امروز صبر کردم و مصاحبه‌ای نکردم. ما کار قانونی کرده بودیم. کم‌ترین توقع ما این بود که حق‌مان را بدهند و به قوانین احترام بگذارند. سیستم دیکتاتوری دوستان در فدراسیون فوتبال نمی‌گذارد کار کنیم. ظهر به تاج گفتم با قوانین عجیب و غریب خودتان به قوانین فیفا توهین کردید.

او همچنین ادامه داد:‌ دوستان به قوانین آگاه‌تر هستند. دوستان نوشتند که به چه دلایل غیرقانونی بازیکنان ما را محروم کردند. به تاج گفتم اگر کار قانونی کنید مصاحبه نمی‌کنیم. ما پارسال در سخت‌ترین شرایط با العین بازی داشتیم و بازیکنان محروم و مصدوم داشتیم ولی با این وجود نورافکن را به تیم ملی دادیم. وریا غفوری و امید ابراهیمی در تیم ملی مصدوم شدند. ما افتخار کردیم این بازیکنان در تیم ملی مصدوم شدند. آن روز سرباز وطن شدیم و افراد مختلف از ما تشکر کردند. بعد از آن نوبت به تیم ملی امید رسید. در پست وسط پادووانی و مگویان مصدوم شدند. رابسون به پرتغال رفت. معلوم نبود آی تی سی منتظری بیاید.

وی افزود: ما ۲۴ تیرماه نامه‌ای برای افتخاری نوشتیم و همان روز این نامه با پیوست نامه‌ای که رییس محترم برای باشگاه فرستاده بود، به دفتر ساکت و تاج رسید. در کمیته انضباطی اعلام کردند بازیکنان ما محروم هستند. آیا ما باید در فوتبال قوانین فیفا و AFC را اجرا کنیم یا قوانینی از روی غرض‌ورزی و هوای نفس خودمان را؟ به تاج گفتم اگر جایی برویم و بگوییم بازیکنان ما را محروم کردید، فوتبال ما را تعلیق می‌کنند. از اهل فن بپرسید. به حسن‌زاده گفتیم ما نامه زدیم. آن‌ها یک قانون من درآوردی مطرح کردند و گفتند طبق قانون ۸۳ آیین‌نامه انضباطی، سه بازیکن‌مان را نداریم. نوشته بود طبق زمان‌بندی فیفا باید بازیکنان را به تیم ملی بدهیم. شاید اطلاعات من به دلیل این که در تیم ملی امید بودم کم است.

او ادامه داد: چرا کی روش سه روز قبل از مسابقات بازیکنان را می‌گیرد؟ چرا راشفورد به فینال مسابقات زیر ۲۱ سال اروپا نرفت؟ قوانین می‌گفت منچستر ملزم به دادن بازیکن نیست. آیا مسابقات زیر ۲۲ سال در تقویم فیفا بوده است؟ ما کار قانونی می‌کنیم.

منصوریان تاکید کرد: ظهر به رییس باشگاه گفتم باید پاسخگوی هواداران باشیم و به زمین نرویم. باید یک بار این سیستم خودرای را کنترل کنیم. به ساکت گفتم شما که با قانون آشنا هستید، چطور سه سمت مختلف را دارید؟ شما دبیرکل هسیتد؟ رییس سازمان لیگ هستید؟ در سازمان لیگ هم دستی دارید. آیا هوادار استقلال می‌داند ما تا ظهر امروز کارت بازی نداشتیم.

سرمربی استقلال گفت: هر سال اول لیگ استقلال یک چالش دارد. آیا فقط هوادار استقلال الفاظ رکیک می‌گوید؟ امروز هم به نیروهای امنیتی گفتم کاری به هوادار نداشته باشند. او نمی‌داند که توهین می‌کند. پارسال در اولین بازی ما را محروم کردند. نیم فصل هم مبارزه با الفاظ رکیک را روی استقلال امتحان کردند. دروازه‌بان ما را شش بار محروم کردند. اگر امروز هم بخواهند از صنعت نفت کسی را محروم کنند مبادا مهدی رحمتی محروم شود. من ۴۰ روز برای این تیم زحمت کشیدم. ما یک هفته می‌خندیدیم که چرا باید بازیکن ما محروم شود؟ به حسن‌زاده گفتم این حکم را بشکند. نمی‌شود که از جیب‌تان قانون در بیاورید و ساکت بگوید چون منصوریان تلفن ما را جواب نداد بازیکنش را محروم کنید. دلیل ندارد تلفن شما را جواب بدهم. خیالت راحت شد که بازیکنان ما بازی نکردند. امروز باختیم. چیزی از ارزش‌های آبادان کم نشد. آن‌ها برای این برد زحمت کشدند. تیم ما بهم خورده است و فکر می‌کنم به خاطر محرومیت‌ها ساکت باید از هواداران ما عذرخواهی کند. به افتخاری گفتم باید از ساکت شکایت کنیم چرا که او می‌تواند یک نفره سه بازیکن ما را محروم کند. ظهر گفتند برو بازی کن می‌بری. پیغام از فدراسیون فوتبال آمده ناراحت نباش و همه چیز حل می‌شود. لعنت به این بی‌اطلاعی و خودخواهی برخی از دوستان که نگذاشتند با تیمی که ۴۰ روز زحمت کشیدیم به میدان برویم.

منصوریان ادامه داد: فارغ از برد خوبی که تیم آبادان به دست آرود یک اتفاق تاریک رخ داد و فهمیدم قوانین، خارج از مرزهای فیفا در ایران اجرا می‌شود. شما اگر جلوی جراید حرف عجیب بزنید، دروغ و یا راست آن مشخص می‌شود. هیچ تیمی با این قوانین شانس ندارد. یک شبه تصمیمی می‌گیرند بازیکنی را محروم کنند. فوتبال ما در فضای آلودگی و فساد غلت می‌زند. من جزو گروهی بودم که قرار بود درباره فساد صحبت کنم. باید برویم قوانین فیفا را مطالعه کنیم.

او سپس در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که چرا درباره مسائل فنی صحبت نمی‌کند و فقط به محمدرضا ساکت می‌پردازد؟ گفت: بحث من ساکت نیست. من اگر دردم را به شما نگویم آیا بروم در اتاق خالی جیغ بزنم؟
او سپس در مشاجره با خبرنگاری گفت: من پارسال هم این‌جا بودم. نوع ادبیات فنی شما را می‌دانم. شما حالت خوب نیست. هوادار هستی یا خبرنگار؟ من می‌خواهم توضیح بدهم. طبیعی است بعد از این که به تیم ما فشار آوردید ممکن است موقعیتی هم به دست بیاورید. شاید گل دوم را هم می‌زدید. بعد از فشار آوردن شکل و شمایل بازی عوض می‌شود. در نیمه اول به دلیل نبود بازیکنان، بهم ریختیم. تا ساعت شش می‌گفتند الان دو بازیکن ما بخشیده می‌شوند. تیم ما از نظر روحی آماده نبود. در نیمه دوم پریرا می‌توانست گل دوم را بزند که با دقت عمل مهدی رحمتی، گل نشد. عملکرد صنعت نفت آبادان نسبت به سال گذشته بهتر شده است.
سرمربی استقلال هم‌چنین درباره این که آیا از عملکرد داور راضی نبود که در طول بازی از او انتقاد می‌کرد اظهار کرد: ما به داوری اعتراضی نداریم و در حین بازی، این اعتراض‌ها طبیعی است. بعد از بازی، من اعتراضی ندارم. داوری بسیار خوب بود. فکر می‌کنم پنالتی هم درست بود. صحنه نخست را ندیدم که گوک روی پریرا پنالتی کرد یا نه.
او ادامه داد: نفت مربی خوبی دارد. کمالوند سابقه فوتبال ندارد اما سابقه مربیگری خوبی دارد. بخشی از بازیکنان خوب فصل گذشته گسترش فولاد در صنعت نفت بازی می‌کنند. فارغ از استقلال، فکر می‌کنم صنعت نفت می‌تواند امسال جایگاه خوبی را به دست بیاورد. شرایط ما هم خیلی خوب بود. شکل تیمی ما قبل از بازی بهم ریخت. تیم ما یک هفته است که با برنامه بهم خورده است. ما آخرین باری که عظیم گوک را بازی دادیم، دقیقه ۸۸ بازی سال گذشته مقابل صنعت نفت آبادان بود. این بازیکن آینده خوبی دارد. از علمکرد خوب او چشم پوشی نمی کنیم. ساختار ما مقداری بهم ریخت. ما به فرم ایداه آل دست پیدا می کنیم. ما در بهترین شرایط ممکن هستیم. بازیکنان خیلی خوبی داریم اما ساختار روحی ما بهم ریخته است.

منصوریان در پایان درباره خروج محسن کریمی از فهرست بازیکنان بالای ۲۳ سال استقلال گفت: سلامت این بازیکن برای ما مهم است. او فعلا مصدوم است و او را از فهرست خارج کردیم تا به وضعیت خوبی برسد. ما بین فضای میلادی و شمسی گیر کردیم. نمی‌دانیم بازیکنان زیر ۲۳ سال هستند یا نه. به تاج گفتم بگویید بازیکنان را طبق قوانین شمسی دسته‌بندی کنند. طبق تقویم میلادی، نزدیک به ۱۰۰ بازیکن جوان سوختند. تا جوان بالای ۲۳ سال می‌آید همه می‌روند بازیکنان با تجربه‌تر را می‌گیرند و آن‌ها بدون تیم می‌مانند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵