داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 82571
 
سرمایه گذاری خارجی در ۹۵
 
مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی گفت: در سال ۱۳۹۵ بیش از ۹ میلیارد دلار توسط هیئت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری خارجی در کشور مصوب شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹
مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی گفت: در سال ۱۳۹۵ بیش از ۹ میلیارد دلار توسط هیئت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری خارجی در کشور مصوب شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شادا، احمد جمالی ادامه داد: بعد از برجام بیش از 13 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب در استان ها داشته­ایم که هیئت سرمایه گذاری خارجی تصویب کرده است.


مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت اقتصاد یکی از اهداف دولت تدبیر و امید را تمرکز زدایی و توسعه پایدار دانست و افزود: طی 11 ماه گذشته 5200 فرصت سرمایه گذاری خارجی در تمامی استان ها شناسایی شده که در این بین 825 فرصت نهایی را به سرمایه گذاران خارجی معرفی کرده ایم.

جمالی با بیان اینکه در گذشته سه یا چهار استان کشور در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی مدنظر بود، تصریح کرد: خوشبختانه بعد از برجام این نگاه نیز تغییر کرد و هم اکنون سرمایه‌گذاری خارجی در 28 استان کشور در حال انجام است و این امر بیانگر ظرفیت های بالای سراسر ایران است.

وی اظهار کرد: سرمایه گذاری خارجی فرصت مناسبی را برای صنعت توریست برای صنعت توریست و گردشگری، کشاورزی، انرژی های نو، بویژه انرژی خورشیدی و بادی و ... فراهم می کند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری خارجی یکی از بندهای اصلی اقتصاد مقاومتی است اظهار داشت: تاکنون سرمایه‌گذاری‌های زیادی مانند پول، ماشین آلات و تجهیزات وارد کشور شده است.

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری خارجی نسبت به هدف گذاری در حوزه اقتصاد مقاومتی رقم بالاتری دارد گفت: سرمایه‌گذاری خارجی برای توسعه کشور بسیار با اهمیت است.

احمد جمالی افزود: امسال پروژه 7 میلیارد دلاری که برای جذب سرمایه گذار خارجی تعریف شده بود خوشبختانه محقق شده است و برای نقل و انتقال پول سرمایه‌گذاری خارجی در کشور تاکنون مشکلی نداشتیم.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری وزارت امرو اقتصاد دارایی گفت: بسیاری از طرح‌های سرمایه‌گذاران در فرایند ساخت و ساز بوده و در آینده‌ای نزدیک به بار می‌نشیند.

به گفته وی برجام فصل تازه ای را در اقتصاد کشور رقم زد چرا که شاهد ورود سیل آسای کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری در ایران بوده ایم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵