کد مطلب: 68081
 
روسیه در انتظار پاسخ اروپا
 
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که مسیر خط لوله گاز به یونان و ایتالیا بستگی به تصمیمهای اتحادیه اروپا دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۵
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که مسیر خط لوله گاز به یونان و ایتالیا بستگی به تصمیمهای اتحادیه اروپا دارد.

به گزارش پایگاه خبری Novinite.com، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که این کشور آماده بررسی پیشنهاد درباره مسیر انتقال گاز روسیه به یونان و ایتالیا است، اما هرگونه اقدامی در ایجاد زیرساختها، بستگی به تصمیم کمیسیون اروپا دارد.

نواک روز جمعه (٢١ خرداد ماه) در نشستی در پایتخت تاجیکستان گفت: ما آماده هستیم که هرگونه پیشنهادی را که برای دوطرف سودند باشد و امنیت و انتقال گاز را به مشتریان اروپایی تأمین کند، بررسی کنیم.

وی افزود: عرضه گاز به اروپای جنوب شرق برای روسیه منفعت آور است، اما این عملیات، به طور قطع به تصمیم های کمیسیون اروپا درمورد انتخاب زیرساختها و مسیر مناسب در اروپا بستگی دارد.

وزیر انرژی روسیه گفت: هیچ خط لوله ای در عمق دریای سیاه، بدون اطمینان از این که این زیرساخت مورد نیاز است، کار گذاشته نخواهد شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز اعلام کرد که مسکو نیاز دارد که کمیسیون اروپا موضع خود را در مورد این پروژه ها به طور واضح اعلام کند.

نواک ماه گذشته اعلام کرده بود که امکان ساخت یک خط لوله گاز از روسیه به یونان و ایتالیا از طریق دریای سیاه و از مسیرهای بلغارستان یا ترکیه وجود دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵