کد مطلب: 91850
 
حمایت روسیه از تمدید توافق نفتی
 
معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که این کشور امکان تمدید توافق کاهش میزان تولید نفت با سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) را بررسی و از آن حمایت می کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۷
معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که این کشور امکان تمدید توافق کاهش میزان تولید نفت با سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) را بررسی و از آن حمایت می کند.
به گزارش ایرنا، آرکادی دوارکوویچ معاون نخست وزیر روسیه گفت که مسکو به احتمال زیاد از تمدید توافق کاهش تولید نفت با اوپک حمایت خواهد کرد.
خبرگزاری اسپوتنیک روز شنبه به نقل از سخنان دوارکوویچ نوشت: احتمال زیادی وجود دارد که توافق کاهش نفت با اوپک تمدید شود، اما پیش بینی در این مورد هنوز زود است.
معاون نخست وزیر روسیه توافق کاهش تولید نفت بین کشورهای غیر عضو اوپک و این سازمان را موثر خواند که توانست بازار جهانی نفت را تثبیت کند.
دوارکوویچ همچنین پیش بینی کرد که بهای نفت در بازار جهانی در میان مدت بین 50 الی 60 دلار برای هر بشکه باشد.
کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای تولید کنندگان نفت (اوپک ) توافق کردند از اول ژانویه سال 2017 تولید نفت خود را روزانه 1.8 میلیون بشکه کاهش دهند.
600 هزار بشکه از این رقم سهم کشورهای غیر عضو و 1.2 میلیون بشکه نیز سهم اعضای اوپک بود.
این توافق در ماه می سال 2017 تا ماه مارس سال 2018 تمدید شد.
رسانه های روسی در ماه اوت به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال نوشتند روسیه و عربستان سعودی از تمدید توافق کاهش نفت با اوپک برای سه ماه دیگر تا ماه ژوئن سال 2018 حمایت کردند.
قیمت های نفت از میانه ماه نوامبر سال گذشته با توافق کاهش تولید نفت حدود 25 درصد رشد کرد و اکنون بهای نفت خام برنت به بشکه ای حدود 52 دلار رسیده است.
شرکت های نفت روسیه در زمان حاضر حدود 11 میلیون بشکه نفت در روز تولید می کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵