کد مطلب: 31720
 
وزیر نفت:
چندفاز پارس جنوبی تا زمستان وارد مدار می شوند
 
وزیر نفت گفت: همه تلاش خود را به کار گرفته ایم که چندفاز پارس جنوبی تا رسیدن فصل زمستان، وارد مدار تولید شوند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۳۳
به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به پارس جنوبی، بیژن زنگنه عصر امروز (دوشنبه ۸ اردیبهشت ماه) پس از بازدید از فازهای اولویت دار پارس جنوبی، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: پارس جنوبی، اولویت نخست ایران در زمینه تولید گاز است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با معاون اول رئیس جمهوری، در خصوص مهمترین مسائل مورد بحث در این جلسه اظهار کرد: زمانبندی راه اندازی فازهای پارس جنوبی و مشکلات و نیازهای فازهای اولویت دار و مجموع مطالعات انجام شده در این زمینه و جزئیات آن در این جلسه در حضور معاون اول رئیس جمهوری طرح شد.

زنگنه ابراز امیدواری کرد که امسال، سال خوبی برای پارس جنوبی باشد زیرا بیشتر واحدهای فازهای اولویت دار وارد مدار تولید می شوند.

وزیر نفت، سال ۹۳ را سالی پرتلاش برای پارس جنوبی دانست و گفت: برای رسیدن به اهداف خود در پارس جنوبی، هر دو هفته یک بار جلسات منظمی با پیمانکاران و مدیران در این منطقه برگزار خواهد شد و مسائل بررسی شده،راه حلهای لازم ارائه می شود.

گفتنی است: معاون اول رئیس جمهوری با همراهی وزیر نفت، امروز از فازهای ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی بازدید کردند و در جلسات مشترکی به بررسی چالشها و فرصتهای موجود در این فازها پرداختند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵