کد مطلب: 98970
 
توضیحاتی درباره یخ‌زدگی تانکر بنزین
 
روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل درباره حادثه ریزش بنزین از نفتکش در اردبیل، توضیحاتی ارائه داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل درباره حادثه ریزش بنزین از نفتکش در اردبیل، توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش شانا، روز پنجشنبه هفته گذشته (۲۸ دی‌ماه) خبری با عنوان یخ‌زدگی آب موجود در شیر تخلیه تانکر سوخت حامل بنزین بر اثر برودت هوا و یخ‌زدگی در محل پمپ بنزین سبب ترکیدگی و نشت پر فشار بنزین شد، در خبرگزاری صدا و سیمای اردبیل منتشر شد که پس از آن، روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی این منطقه توضیحاتی ارائه کرد.

بر اساس این توضیحات، این نفتکش دارای محموله نفتی از مبدا انزلی به مقصد سلیمانیه عراق بوده و محموله گمرکی و ترانزیتی به شمار می‌آید.

متاسفانه گزارشگر اعزامی صدا و سیما خبر را بسیار ناقص مطرح کرده است. حمل این فرآورده‌ها از سوی شرکت‌های خصوصی انجام شده و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هیچگونه مسئولیتی در زمینه حمل، کیفیت فرآورده و وجود آب در آن و دیگر موارد ندارد.

کارکنان اعزامی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فقط به دلیل شرایط بحرانی پیش آمده و انجام شرح وظایف خود همپای عزیزان آتش‌نشانی به‌وسیله امکانات موجود نسبت به تخلیه و انتقال بنزین به محل امن اقدام کردند.

گزارشگر محترم در پایان گزارش خود وجود آب در محموله نفتی را علت این حادثه اعلام و طوری وانمود کرده که گویی این فرآورده در پمپ بنزین‌ها توزیع می‌شود، در حالی‌که این محموله به‌صورت سوآپ وارد کشور و خارج می‌شود.

خوشبختانه با حضور سریع تیم آتش‌نشانی، تریلی تانکر سوخت به محلی امن و بی‌خطر انتقال یافت و سوخت آن توسط ماموران آتش‌نشانی با ایمنی و بدون رخداد حادثه به تانکر دیگر تخلیه شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵