کد مطلب: 89150
 
افزایش قیمت بنزین در کره شمالی
 
با به تعلیق درآمدن فروش سوخت از سوی بزرگ ترین شرکت نفت چین به کره شمالی، قیمت بنزین و گازوئیل در کره شمالی افزایش ۵۰درصدی یافت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
با به تعلیق درآمدن فروش سوخت از سوی بزرگ ترین شرکت نفت چین به کره شمالی، قیمت بنزین و گازوئیل در کره شمالی افزایش ۵۰درصدی یافت.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، به دنبال عدم فروش سوخت توسط بزرگ ترین تامین کننده نفت خام چین به کره شمالی، قیمت بنزین و گازوئیل در کره شمالی با افزایش قابل توجهی روبرو شد.

این اقدام «پکن» در راستای فشارهای بین المللی بر روی «پیونگ یانگ» برای محدود کردن برنامه های موشکی و هسته ای کره شمالی است.

در همین حال شرکت نفت دولتی چین موسوم به «سی ان پی سی»، فروش بنزین و گازوئیل را به کره شمالی در طول یکی دو ماه اخیر به تعلیق درآورده است.

همچنین قیمت بنزین در کره شمالی در هر لیتر ۲.۹۲ دلار افزایش پیدا کرده است و طی کمتر از یک ماه از رشد ۵۰ درصدی بر خوردار شده است.

بر همین اساس، قیمت بنزین در کره شمالی همچنان بیش از دو برابر در مقایسه با ابتدای سال جاری میلادی افزایش یافته است؛ ضمن اینکه قیمت گازوئیل هم طی سه هفته گذشته ۱.۴۵ دلار روند صعودی به خود گرفته که معادل ۲۰ درصد رشد است.

بر پایه این گزارش، با انجام آزمایشات موشکی کره شمالی، جوامع بین الملل به تشدید کردن تحریم ها علیه «پیونگ یانگ» روی آورده اند و احتمالا چین قصد ندارد که فروش سوخت به کره شمالی را به طول کامل قطع کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵