کد مطلب: 43197
 
همکاری ایران و ازبکستان در صنعت پتروشیمی
 
ایران از همکاری با ازبکستان به ویژه در بخش انرژی استقبال می کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۱
ایران از همکاری با ازبکستان به ویژه در بخش انرژی استقبال می کند.

به گزارش شانا، محمد رضا نعمت زاده امروز (یکشنبه،٢٦ بهمن ماه) پس از دیدار با ' الیار غنی اف ' وزیر روابط اقتصادی خارجی سرمایه گذاری و بازرگانی ازبکستان ،در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هیئتی از کشور ازبکستان برای اجرای تفاهمنامه توسعه حمل ونقل ریلی چهار کشور «ایران، ازبکستان، ترکمنستان و عمان» به تهران آمده اند و موضوع را قرار است با وزیر راه وشهرسازی کشورمان بررسی کنند.

وی یادآور شد: وزیر صنعت، معدن و تجارت از سوی ایران و مقام مزبور ازبکستان به عنوان رئیسان کمیسیون مشترک دو کشور محسوب می شوند و این دیدار نیز در این چارچوب صورت گرفت .

نعمت زاده افزود: برگزاری کمیسیون مشترک بین دو کشور موجب رونق اقتصادی و تجاری می شود و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا عمده نیازمندیهای ازبکستان را تامین کند و از جمله صنایع خودرو سازی ، لوازم خانگی ، برقی ، مصالح ساختمانی و پتروشیمی کشورمان دارای قابلیت های لازم است .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: قرار است کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران وازبکستان اردیبهشت ماه سال ١٣٩٤ در تاشکند پایتخت این کشور برگزار شود.

وی اظهار امیدواری کرد که : حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال آینده (١٣٩٤ ) و ٢٠١٥ میلادی از سطح فعلی، رشد بیشتری داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون مشترک دو کشور اظهار کرد: اکنون به شکل هفتگی یک پرواز بین تهران - تاشکند صورت می گیرد و طرف ازبک خواستار دو پرواز هفتگی در این مسیر است که موضوع باید در نشستی که با وزیر راه وشهرسازی کشورمان دارند، بررسی شود.

نعمت زاده گفت: امضای توافقنامه ترجیحی بین ایران و ازبکستان می تواند به افزایش حجم صادرات میان دو کشور کمک کند و انتظار می رود با تلاش دو طرف هرگونه موانع برطرف شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵