داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 45807
 
ایرانی‌ها چقدر از پست استفاده می‌کنند؟
 
مروری بر آمارهای منتشر شده گویای آن است که در شش ماه اول سال گذشته در مجموع بالغ بر ۳۱۰ میلیون مرسوله توسط شرکت پست جابه‌جا شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۸
مروری بر آمارهای منتشر شده گویای آن است که در شش ماه اول سال گذشته در مجموع بالغ بر ۳۱۰ میلیون مرسوله توسط شرکت پست جابه‌جا شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بنا بر آمارهای ارائه شده تا شهریورماه سال گذشته از طریق پست پیشتاز در کشور بالغ بر ۳۶ میلیون و ۶۷۶ هزار بسته جابه‌جا شده است که این رقم در مرسولاتی که از طریق پست سفارشی جابه‌جا شده‌اند به ۱۱ میلیون و ۵۲۵ هزار می‌رسند.

همچنین نیمه اول سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۹۵۵ هزار بسته از طریق پست ویژه در کشور جابه‌جا شده است.

از طریق خدمات پستی فروش نیز بالغ بر ۱۱۴ میلیون و ۱۳۶ هزار مرسوله به دست خریداران رسیده که براساس آمارها این بخش یکی از پرطرفدار‌ترین و پراستفاده‌ترین سرویس‌های پستی بوده است.

همچنین خدمات پست الکتریکی در این مدت بالغ بر ۱۸ میلیون و ۵۶۳ هزار کاربر داشته و میزان جابه‌جایی مرسوله‌های پستی در پست عادی به بیشترین رقم آن رسیده است.

بنابر گزارش‌های ارائه شده تعداد مرسوله‌هایی که از طریق پست عادی جابه‌جا شده‌اند در بالاترین حد نقل و انتقالات پستی بوده و بالغ بر ۱۲۷ میلیون و ۱۷۵ هزار مرسوله را به خود اختصاص داده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵