کد مطلب: 58786
 
احتمال ورود آنفولانزا به خراسان رضوی
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: احتمال ورود ویروس آنفولانزای نوع H1N1 به خراسان رضوی ضعیف نیست.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۷
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: احتمال ورود ویروس آنفولانزای نوع H1N1 به خراسان رضوی ضعیف نیست.

دکتر حمید‌رضا بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، اظهار کرد: با توجه به موقعیت مذهبی استان و ورود جمعیت زیادی از زائران در حدود 2 تا 5 میلیون نفر به خراسان رضوی، احتمال ورود بیماری آنفولانزای نوعH1N1 در استان ضعیف نیست، اما مجموع آمادگی‌های لازم در این زمینه وجود دارد و اقدامات مربوطه نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرایط در زمینه این بیماری خاص است، اما از آنجایی که اقدامات و آمادگی‌های لازم صورت گرفته است، منطقی نیست که مردم ترسانده شوند و در این راستا از روز گذشته برنامه‌هایی در خصوص آشنایی با این بیماری و راهکار‌های جلوگیری از آن در صدا و سیما پخش شده است.

هیچ مورد ابتلا به آنفولانزا در خراسان رضوی اثبات نشده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا کنون هیچ موردی از ابتلا به آنفولانزای نوعH1N1 در خراسان رضوی اثبات نشده است.

بهرامی در خصوص توصیه به افراد در جهت کاهش احتمال ابتلا به این نوع آنفولانزا، افزود: برای کاهش احتمال ابتلا به این بیماری فقط باید حلقه انتقال بریده شود، زیرا ممکن است برخی از افراد خودشان نیز از بیماری خود مطلع نباشند از این ‌رو ضروری است تا خود افراد موارد بهداشتی و پیشگیرانه را نظیر استفاده از ماسک رعایت کنند.

وی ادامه داد: همچنین در جهت کاهش ابتلا به این بیماری بعد از هر‌گونه تماس و تغییر محیط فیزیکی حتما دست‌های خود را با مواد ضد‌عفونی‌کننده بشویند، زیرا حتی رعایت موارد پیشگیرانه ابتدایی نیز می‌تواند منجر به پاره شدن حلقه انتقال شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵