داخلی باشما خبر
۱
 
کد مطلب: 56166
 
دلیل اصلی عدم توسعه آذر و چنگوله چیست؟
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰
طلسم عدم توسعه میادین به حضور و جولان افرادی در بدنه صنعت نفت بر میگردد که فاقد حداقل های توانایی مدیریتی هستند. طلسم توسعه میدان آذر و چنگوله که اتقاقا اولی ( میدان آذر) میدان مشترکی با طرف عراقی است ( میدان بدره ) به عدم درک صحیح مدیران ارشد وزارت نفت در تخصیص بودجه و ایجاد هزینه های بیش از اندازه و دلال بازیهای موجود در ساختار نفت بر می گردد.
عدم توسعه میدان ها و هزینه کرد بیش از اندازه همراه با سردرگمی برنامه ریزان کم تجربه شرکت نفت موجب خسران درمنافع مالی است بویژه زمانی که میدانیم همسایه ما یعنی عراق با وجود همه مشکلات با عقد قراردادهایی با شرکتهای بین المللی با برنامه منظمی به توسعه و برداشت اقدام کرده است. هر دو میدان به نوعی دارای خصوصیات سیالی و اشتراکات مهندسی مخزنی هستند و به نوعی مرزی و مشترک محسوب می شوند و نیاز به برنامه جدی و منظم برای توسعه دارند. اما دریغ از شرکت ملی نفت و دریغ از هئیت مدیره شرکت ملی نفت که هر چه بگوییم حق دردناک مطلب ادا نمی شود تها یک نکته که با این مدیران و با این هئیت مدیره امیدی به انجام صحیح پروژه ها نداشته باشید. از ابتدای اکتشاف تا برنامه ریزی توسعه و رصد کشور عراق در توسعه میدان بدره عراق کاملا در جریان بوده ام و می دانم که با این زنجیره سنگین دلال ها و عدم مدیریتها راه به جایی نخواهیم برد مگر اینکه تحولی در نفت حادث شود.
کارشناس وزارت نفت
Share/Save/Bookmark


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۱۹:۳۹
من در متن دقیقا شاهد زنجیره بزرگی از دلالان و واسطه ها و شرکتهایی با عناوین مختلف هستم و متاسفانه کارشناسان ناظر کمترین توانایی فنی را بدلیل سابقه کم اجرایی دارند
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵