داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 108566
 
لزوم حمایت از خودروهای پاک
 
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خودروهای هیبریدی را ضامن حفاظت از محیط زیست دانست و بر لزوم حمایت از خودروهای پاک با کاهش تعرفه واردات تاکید کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خودروهای هیبریدی را ضامن حفاظت از محیط زیست دانست و بر لزوم حمایت از خودروهای پاک با کاهش تعرفه واردات تاکید کرد.
رضا علیزاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با تاکید بر ضرورت توجه به طرح ساماندهی بازار خودرو، گفت: این طرح در حال حاضر در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال بررسی است و بعد از چکش کاری به صحن علنی مجلس برای بررسی و تصویب ارسال خواهد شد.

وی با اعلام اینکه خودروهای هیبریدی سلامت محیط زیست در کشور را تضمین می کند، افزود: : پیشنهادات مختلفی از سوی نمایندگان برای هرچه بهتر شدن این طرح ارایه شده است که صفر یا کم شدن تعرفه واردات خودروهای برقی و هیبریدی از جمله آنهاست.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس ایمنی بالا را از دیگر نقاط قوت خودروهای پاک بر شمرد و اظهارداشت: به دلیل پایین بودن سطح آلایندگی و از طرفی ایمنی قابل قبول این نوع از خودروها باید برای استفاده مردم از خودروهای هیبریدی مشوق هایی در نظر گرفته شود تا به این ترتیب هم شاهد آلایندگی کمتر و هم شاهد مصرف سوخت کمتر باشیم.

علیزاده درباره کاهش یا صفر شدن تعرفه خودروهای هیبریدی تاکید کرد: باید این پیشنهاد مورد نظرات کارشناسی قرار گیرد و با توجه به شرایط موجود نسبت به این تعرفه ها تصمیم گیری شود.

وی تصریح کرد: واقعیت آن است که باید برای تعیین تعرفه های واردات خودرو عوامل متعددی را مورد توجه قرار داد از جمله میزان تولید و قیمت خودروهای داخلی و همچنین وضعیت خودروهای وارداتی و چگونگی ارایه خدمات پس از فروش این خودروها.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: عوامل مذکور می تواند در نتیجه گیری نهایی برای تعیین تعرفه خودروهای وارادتی موثر باشد، به عنوان مثال باید به کشش بازار توجه کرد که اگر بازار رغبتی به استفاده از خودروهای هیبریدی ندارد تعرفه صفر شود اما اگر استفاده از این خودروها در بازار وجود دارد باید تعرفه کمی برای آن در نظر گرفت تا برای دولت نیز درآمدزایی داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵