داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 108764
 
درخواست آخوندی از رئیس جمهور
 
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با انتشار درخواست استعفا در کانال تلگرامی خود، از رئیس جمهور خواست تا پایان مهرماه با استعفای وی موافقت کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با انتشار درخواست استعفا در کانال تلگرامی خود، از رئیس جمهور خواست تا پایان مهرماه با استعفای وی موافقت کند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، وزیر راه و شهرسازی لحظاتی پیش نامه‌ای را در کانال تلگرامی خود منتشر کرد مبنی بر اینکه درخواست استعفای خود را به روحانی ارائه داده است.

در ابتدای این نامه که تاریخ ۱۰ شهریورماه ۹۷ قید شده است آخوندی به رئیس جمهور نوشته است: پیرو ۳ بار درخواستی که در سال گذشته از محضر جنابعالی داشته‌ام اجازه می‌خواهم از خدمت شما در دولت رخصت بخواهم؛ به نظر نمی‌رسد در ارتباط با روش بازآفرینی شهری مورد نظر جنابعالی بتوانم کار مؤثری انجام دهم، همچنین در ارتباط با سیاست دخالت حداکثری دولت در بازار و روش ساماندهی امور اقتصادی به لحاظ شرایط موجود کشور نیز امکان هماهنگی ندارم.

در ادامه استعفای آخوندی آمده است: این حق شماست که وزیر همراه‌تری را در دولت داشته باشید، خواهشمندم این بار با درخواست اینجانب موافقت و در تعیین جانشین تسریع فرمائید.

در بخش دیگری از نامه استعفای آخوندی به روحانی آمده است: من بر این اعتقاد هستم که ۳ اصل پایبندی به قانون، احترام به حقوق مالکیت و اقتصاد بازار رقابتی را در هیچ شرایطی نباید زیر پا گذاشت. آنچه که در تدبیر شرایط سخت جدید ناشی از تحریم‌های آمریکا شاهدیم دقیقاً نقض همین ۳ اصل است.

در پایان نامه آخوندی آمده است: در هر صورت با این سطح از تفاوت دیدگاه از حیث اخلاقی ادامه کار من درست نیست. خواهش می‌کنم که به من رخصت دهید در اولین فرصت از خدمتتان خارج شوم ولی درخواست دارم که این زمان از پایان مهرماه سال جاری فراتر نرود. برای جنابعالی و همکاران در دولت و مردم عزیز ایران آرزوی توفیق و سرافرازی دارم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵