کد مطلب: 105569
 
سیاست آمریکا عامل افزایش بهای نفت
 
خبرگزاری رسمی چین گزارش داد تنش های بین المللی، سیاست های غلط و راهبردهای زورگویانه آمریکا باعث افزایش بهای نفت خام در بازارهای جهانی شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
خبرگزاری رسمی چین گزارش داد تنش های بین المللی، سیاست های غلط و راهبردهای زورگویانه آمریکا باعث افزایش بهای نفت خام در بازارهای جهانی شده است.
به گزارش ایرنا، شینهوا روز دوشنبه در مطلبی نوشت: 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا در ماه های گذشته راهبردهایی را در قبال جامعه بین المللی در پیش گرفته که از پیامدهای آن بالا رفتن قیمت نفت بوده است.
این خبرگزاری سیاست های مداخله جویانه آمریکا در ایران را تقبیح کرده و نقض برجام و فشار بر تهران برای توقف فروش نفت و جلوگیری از خرید آن توسط دیگر کشورها را از علل اصلی افزایش بهای نفت دانسته است.
شینهوا افزوده است: فشارهای مداخله جویانه آمریکا در امور بین المللی و تلاش برای تحریم ایران باعث شکل گیری این وضعیت شده است.
در ادامه این گزارش آمده است هنوز هیچ نشانی از اینکه کشورهای دیگر اوپک بخواهند تحت فشار آمریکا نفت بیشتری وارد بازار کنند، دیده نمی شود.
خبرگزاری رسمی چین تنش های بین المللی و اختلافات آمریکا با دیگر کشورها از روسیه گرفته تا چین و اروپا را از دیگر علل بالا رفتن بهای نفت دانسته است.
این گزارش ادامه می دهد که قیمت نفت بالا می رود و بخشی از این فرایند معلول جنگ تجاری است که آمریکا علیه دیگر کشورها از جمله چین شروع کرده است.
شینهوا می نویسد حمله حوثی ها به نفتکش های عربستان نیز باعث شده است تا ریاض فعلا فعالیت این نفتکش ها و عرضه آن از خلیج عدن را متوقف کند که این نیز به بالا رفتن بهای نفت انجامیده است.
این گزارش تصریح می کند که حتی عربستان سعودی هم نمی خواهد تسلیم فشارهای سیاسی آمریکا شود اما تلاش می کند راهی برای برقراری یک توازن پیدا کند.
شینهوا می نویسد حتی اگر روسیه بخواهد نفت بیشتری تولید و وارد بازار کند باز هم به علت تنش های ژئوپلیتیک و جنگ های تجاری، باز هم احتمال بالا رفتن بیشتر قیمت نفت وجود دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵