کد مطلب: 84516
 
جلوگیری از افت تولید در پارس جنوبی
 
فاز دوم توسعه پارس جنوبی به برنامه ریزی و انتقال فناوری برای جلوگیری از افت تولید می پردازد و اجرای آن نیازمند حدود ۳۰ میلیارد دلار سرمایه جدید است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۶
فاز دوم توسعه پارس جنوبی به برنامه ریزی و انتقال فناوری برای جلوگیری از افت تولید می پردازد و اجرای آن نیازمند حدود ۳۰ میلیارد دلار سرمایه جدید است.به گزارش شانا، علی کاردر امروز (شنبه، ١٦ اردیبهشت‌ماه) همزمان با نخستین روز برگزاری نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این مطلب افزود: کار توسعه فازهای باقیمانده پارس جنوبی به استثنای فاز ۱۱ ظرف یکسال آینده به پایان می رسد.

وی گفت: خوشبختانه با افزایش تولید گاز در پارس جنوبی، به تولید برابر با قطر رسیده ایم و امیدواریم ظرف چند ماه آینده از نظر ظرفیت تولید گاز نیز با این کشور برابر شویم.

کاردر نسبت به تکمیل فازهای دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس طی یکسال آینده ابراز امیدواری کرد و گفت: با راه اندازی پروژه سیراف، دیگر میعانات گازی مازادی برای صادرات نخواهیم داشت.

وی با بیان این‌که ظرفیت تولید نفت اکنون به حدود چهار میلیون بشکه در روز رسیده است، از ارائه هفت پروپوزال از سوی شرکت‌های بین المللی در قالب تفاهمنامه‌های مطالعاتی امضا شده خبر داد و افزود: این پروپوزال‌ها مشتمل بر ایده‌های خوبی بوده است و اختلاف نظرات موجود در این طرح‌های پیشنهادی، راهکارهای متنوعی را پیش روی ما قرار داده است.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵