داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 88486
 
درد دل‌های مهدی چمران
 
رییس شورای شهر تهران در مورد گذشته و آینده اراضی تپه‌های عباس‌آباد توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
رییس شورای شهر تهران در مورد گذشته و آینده اراضی تپه‌های عباس‌آباد توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران صبح امروز با حضور در جلسه علنی شورای شهر که در مجموعه باغ کتاب برگزار شد، با بیان اینکه برای ساخت این مجموعه اقدامات ارزنده‌ای صورت گرفته اما هنوز جای کار زیادی در این مجموعه وجود دارد و این مجموعه قابل تبدیل و به‌روزرسانی است، گفت: قرار بود منطقه عباس‌آباد یک مرکز تجاری و اداری باشد و کلیه وزارتخانه‌ها به این منطقه منتقل شوند که تعدادی از وزارتخانه‌ها همچون نفت، شهرسازی و ... به این منطقه منتقل شده و چند وزارتخانه نیز زمین خریده و تاکنون با شهرداری در دادگاه درگیر هستند چرا که با پول آن زمان زمین خریده و حتی گودبرداری هم کرده‌اند اما جلوی فعالیت آنها گرفته شد.

وی با بیان اینکه زمانی که ما در شورای شهر دوم بودیم طرح جامع اراضی عباس‌آباد تهیه شد و قرار بود بازار بزرگی از شمال تا جنوب ایجاد شود تا به میدان آرژانتین برسد، گفت: وزیر مسکن وقت به خدمت مقام معظم رهبری رسید و با دستور کتبی رهبری مبنی بر اینکه تپه‌های عباس‌آباد باید با رویکرد فضای سبز و ایجاد مراکز فرهنگی کلان حفظ شود، این طرح مسکوت ماند و تک به تک مجوزهای ساختمان‌های اداری و تجاری لغو شد. البته ساختمان راه‌آهن نیمه کاره ساخته شده بود و هر چند ما اصرار داشتیم که ساختمان به فضای فرهنگی تبدیل شود اما به زور ساختمان را به پایان رسانده و به راه‌آهن تحویل دادند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه باید ساختمان‌های ساخته شده نیز به مراکز فرهنگی یا گردشگری تبدیل می‌شدند، گفت: متاسفانه بعد از آن دو ساختمان ساخته شد و حتی در شورای شهر سوم نیز جلوی ساخت ساختمان خبرگزاری، بانک و استانداری را که نیمه کاره بود گرفتیم تا ساخته نشود و در شورای شهر و شورای عالی معماری و شهرسازی نیز این موضوع که این سه ساختمان ساخته نشود را به تصویب رساندیم اما یک ساختمان را در بی‌خبری ما دست‌ گردان کردند و با این بهانه که می‌خواهند برای یک بانک ونزوئلایی بسازند ساختمان را تکمیل کرده اما به بانک سپه فروختند که حالا این ساختمان وصله ناجوری کنار اراضی عباس‌آباد است و وصله ناجورتر ساختمان بانک مرکزی است که آدم بدش نمی‌آید انتحاری ساختمان را منفجر کند چرا که یک زاییده است و چه ربطی به عباس‌آباد دارد؟

چمران عنوان کرد: در شورای عالی معماری و شهرسازی که آقایان آخوندی و حناچی هم در آن هستند تصویب شد که بناهای این ساختمان‌ها نباید شیشه‌ای باشد که شاهد هستید شیشه‌ای شد، گفتند نباید دور ساختمان‌ها نرده باشد که شد و گفتند که باید ساختمان بانک تبدیل به یک فضای فرهنگی و یا موزه اقتصادی شود که می‌بینید ساختمان برای بانک باقی ماند.

وی با بیان اینکه برخی می‌گویند که چه شده مسئولان شهری از خواب بیدار شدند، گفت: ما آن زمان هم این صحبت‌ها و گلایه‌ها را داشتیم اما برخی خواب بودند.

رییس شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه زورمان به وزارتخانه نمی‌رسد و حالا می‌بینیم که در حال ساخت ساختمان‌شان هستند، گفت: به هر حال باغ کتاب و اراضی عباس‌آباد یکی از قطب‌های فرهنگی کشور و خاورمیانه هستند و باید برای اعتلای آن کمک کنیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵