کد مطلب: 106117
 
سران دو کره در پیونگ یانگ دیدار می کنند
 
کره شمالی و جنوبی امروز (دوشنبه) موافقت کردند که سومین نشست رهبران دو کشور ماه سپتامبر (شهریور) در پیونگ یانگ برگزار شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵
کره شمالی و جنوبی امروز (دوشنبه) موافقت کردند که سومین نشست رهبران دو کشور ماه سپتامبر (شهریور) در پیونگ یانگ برگزار شود.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، این توافق در مذاکرات امروز هیات های عالی رتبه دو کشور در روستای مرزی پانمونجوم به دست آمده است.
با این حال گفته می شود هیات های مذاکره کننده دو کشور هنوز در مورد تاریخ دقیق این دیدار به نتیجه نرسیده اند.
هیات های مذاکره کننده دو کره امروز دوشنبه بعد از چند ساعت مذاکره در اعلامیه ای مشترک اعلام کردند 'ما موافقت کردیم اجلاس بین کره ای ماه سپتامبر در پیونگ یانگ برگزار شود'.
در این بیانیه آمده است: در نشست امروز همچنین در مورد اجرای بهتر اعلامیه صلح پانمونجوم که ماه آوریل (اردیبهشت) میان رهبران دو کشور امضا شد گفت و گو و تبادل نظر شد.
در صورتی که چنین دیداری صورت گیرد سومین دیدار سران دو کشور در سال جاری و پنجمین بار از سال 2007 میلادی به این طرف است.
سومین نشست رهبران دو کشور در شرایطی قرار است ماه سپتامبر برگزار شود که کره شمالی می گوید سئول در مسیر برقراری صلح دائمی حرکت نمی کند و «پیروی کورکورانه» این کشور از راهبردهای قلدرمآبانه آمریکا، خلاف توافقات دو کشور است.
تارنمای 'یوری میسوکری' که سیاست های کره شمالی را در خارج از کشور پشتیبانی می کند روز گذشته از کره جنوبی انتقاد کرده بود که در زمینه های نظامی و اقتصادی همچنان پیرو سیاست های آمریکا است و از تحریم ها نمی کاهد.
پیونگ یانگ می گوید به رغم گذشت 100 روز از امضای این بیانیه هنوز پیشرفتی حاصل نشده است زیرا کره جنوبی از خود اراده ای ندارد و زمام امور را در اختیار آمریکا قرار داده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵