کد مطلب: 99141
 
آیا بنزین تولیدی کشور یورو ۴ است؟
 
این موضوع که ۸۰ درصد آلودگی هوای تهران به دلیل سوخت بی‎کیفیت است، کاملا غیرعلمی و رد شده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۱
این موضوع که ۸۰ درصد آلودگی هوای تهران به دلیل سوخت بی‎کیفیت است، کاملا غیرعلمی و رد شده است
به گزارش شانا، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هم اکنون حدود ۸۰ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌شود که بیش از ۴۰ میلیون لیتر آن استاندارد یورو ۴ دارد.

سعید مداح مروج با بیان این‌که هم‌اکنون پالایشگاه اراک حدود ۱۷ میلیون لیتر، پالایشگاه اصفهان ۱۲ میلیون لیتر، پالایشگاه ستاره خلیج فارس حدود ۱۲ میلیون لیتر و پالایشگاه تبریز حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون لیتر بنزین یورو ۴ تولید می‌کند، گفت: وزارت نفت براساس تکلیفی که دولت و سازمان محیط زیست تعیین کرده است، ۸ کلانشهر و شهرهای اطراف آن را تحت پوشش بنزین یورو ۴ قرار داده است.

وی با تاکید بر این‌که هر نوع سوخت فسیلی ضمن آزاد کردن انرژی، ایجاد آلودگی‌ نیز می‌کند، تصریح کرد: اگر بخواهیم آلودگی هوا کاهش یابد، نباید از بهبود عملکرد ناوگان حمل‌ونقل عمومی، ارتقای کیفی خودروها، بهبود فرهنگ عمومی، شرایط جوی و ... غافل شویم.

مروج اظهار کرد: بیش از ۴۰ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ با مشخصات بنزن کمتر از یک درصد، آروماتیک کمتر از ۳۵ درصد، گوگرد زیر ۵۰ ppm و الفین زیر ۱۸ درصد در کشور تولید می‎شود و قطعا این مقدار بنزین، آلودگی‌های مربوط به گوگرد، بنزن و حتی آلودگی‎های کربنی را به میزان زیادی کاهش داده است.

مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: تا زمانی که سوخت فسیلی به این اندازه در کشور مصرف شود، خودروها بی‌کیفیت باشند، به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بی‌توجهی شود، فرهنگ عمومی اصلاح نشود و شرایط جوی نامناسب در کشور وجود داشته باشد، آلودگی هوا اجتناب‎ناپذیر است.


Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵