داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 105316
 
بورس های آسیا صعودی شدند
 
در معاملات روز سه‌شنبه، بورس‌های آسیایی سرانجام پس از چندین روز ریزش سنگین وارد مدار صعودی شدند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
در معاملات روز سه‌شنبه، بورس‌های آسیایی سرانجام پس از چندین روز ریزش سنگین وارد مدار صعودی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از اصلی‌ترین دلایل تلطیف فضا، سفر فردای ژان کلود یونکر- رئیس کمیسیون اروپا- به واشنگتن و دیدار با مقامات آمریکایی برای خودداری از جنگ تجاری بین دو طرف است. با خروج آمریکا از پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی و جنگ تعرفه‌ای با چین، اتحادیه اروپا در تلاش است تا به سرنوشت این کشورها دچار نشود.

در معاملات امروز، شاخص " نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو با ۰.۶ درصد افزایش تا پایان معاملات اولیه به ۲۲۵۳۴.۰۳ واحد رسید. شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ ۱.۲ درصد بالاتر رفت و سطح ۲۸۵۹۳.۱۴ واحدی را به ثبت رساند. در چین نیز شاخص " شانگهای کامپوزیت" با ۱.۵ درصد افزایش به ۲۹۰۲.۹۴ واحد رسید.

این عملکرد مثبت به سایر بورس‌های آسیایی نیز سرایت کرد و بورس سئول با ۰.۲ درصد افزایش و بورس سنگاپور با ۰.۳ درصد افزایش به کار خود پایان دادند.

در بازار ارز، کاهش ارزش دلار در برابر اکثر همتایان مهم دیگر متوقف شد: هر یورو از ۱.۱۶۹۴ دلار به ۱.۱۶۹۰ دلار و هر پوند به ۱.۳۱۰۲ دلار رسید. هر دلار نیز از ۱۱۱.۳۵ ین به ۱۱۱.۲۳ ین کاهش یافت. ترامپ پیشتر به دلیل افزایش نرخ بهره از بانک مرکزی آمریکا انتقاد کرده بود و اتحادیه اروپا و چین را متهم کرد که با دستکاری عمدی در نرخ یورو و یوان، جنگ ارزی علیه این کشور به راه انداخته‌اند.

گرگ مک کانا- استراتژیست بازار موسسه " اکسی تریدر" گفت: بازار کاملا این مساله را روشن کرده است که به اظهار نظر ترامپ نیازی ندارد و تقویت دلار به دلیل قدرتمند بودن اقتصاد آمریکا است.

از سوی دیگر بهای نفت در بازارهای آسیایی باز هم کاهش یافت. استفان اینس- از مدیران موسسه " اودانا" گفت: علی رغم تنش های ایران و آمریکا، با افزایش تولیدات روسیه و عربستان، تصویر کلان در حوزه نفت آرام است.

هر بشکه نفت خام برنت با ۲۱ سنت کاهش به ۷۲.۸۵ دلار در هر بشکه و هر بشکه نفت وست تگزاس اینتر مدیت" با ۱۶ سنت کاهش به ۶۷.۷۳ دلار در هر بشکه رسید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵