داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 104614
 
خروج غول کشتیرانی فرانسوی از ایران
 
رئیس گروه کشتیرانی سی ام ای سی جی ام فرانسه اعلام کرد، این شرکت تصمیم گرفته بعد از اقدام ترامپ مبنی بر وضع تحریم علیه شرکت های فعال در ایران، از بازار ایران خارج شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۳
رئیس گروه کشتیرانی سی ام ای سی جی ام فرانسه اعلام کرد، این شرکت تصمیم گرفته بعد از اقدام ترامپ مبنی بر وضع تحریم علیه شرکت های فعال در ایران، از بازار ایران خارج شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، رئیس گروه کشتیرانی سی ام ای سی جی ام فرانسه اعلام کرد، این شرکت تصمیم گرفته بعد از اقدام ترامپ مبنی بر وضع تحریم علیه شرکت های فعال در ایران، از بازار ایران خارج شود.

پیش از این برخی از شرکت های بزرگ کشتیرانی جهان نظیر ای پی مولر مرسک اعلام کرده بودند که در آستانه اجرای تحریم های آمریکا علیه ایران همکاری تجاری با ایران را متوقف می کنند.

رودولف ساده، مدیر شرکت سی ام ای سی جی ام گفت: «به دلیل اقدام ترامپ، ما تصمیم گرفته ایم ارائه خدمات به ایران را متوقف کنیم... رقبای چینی ما اندکی (برای خروج از ایران) مردد هستند، بنابراین ممکن است آنها ممکن است رابطه متفاوتی با ترامپ داشته باشند، اما ما مقررات (ترامپ) را اجرا می کنیم.»

وی افزود، موافقتنامه همکاری شرکت سی ام ای سی جی ام با خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به حالت تعلیق در آمده و این شرکت فرانسوی با توجه به حضور گسترده خود در آمریکا نمی خواهد به نقض مقررات دولت آمریکا متهم شد.

ساده همچنین گفت، شرکت سی ام ای سی جی ام تاکنون تاثیری از تنش های تجاری بین آمریکا و چین بر حجم کالاهای ترانزیتی ندیده است، اما به دقت تحولات در چین و جنوب شرق آسیا را رصد می کند تا در صورت وخیم شدن شرایط آمادگی لازم را داشته باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵