داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18618
 
ارزش بازار سهام به مرز ۲۷۰ هزار میلیارد تومان رسید
 
معاملات بورس اوراق بهادار در حالی که امروز قله ۵۶ هزار واحدی را فتح کرد به اتمام رسید و ارزش بازار نیز با افزایش قابل توجهی به مرز ۲۷۰ هزار میلیارد تومان نزدیک شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۰
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز رکورد جدیدی در تاریخ معاملات بورس تهران به ثبت رسید و شاخص کل طی روز گذشته و امروز با افزایش هزار و ۹۶ واحدی از نیمه ۵۵ هزار واحد عبور و امروز نیز به نیمه‌ ۵۶ هزار واحد نزدیک شده است.
براساس این گزارش ارزش بازار نیز طی رکورد جدیدی به مرز ۲۷۰ هزار میلیارد تومان نزدیک شده است. در مجموع ارزش معاملات امروز بازار سهام بیش از ۲۳۸ میلیارد تومان بود.
این گزارش حاکی است ملی صنایع مس ایران با ۸۲ واحد، سرمایه‌گذاری غدیر با ۴۶ واحد، پتروشیمی پردیس با ۴۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با ۲۹ واحد، توسعه معادن و فلزات، بانک صادرات ایران و مدیریت پروژه‌های نیروگاهی به ترتیب با ۲۸، ۲۹ و ۲۷ واحد در روند شاخص کل اثر مثبت گذاشته‌اند.
همچنین شاخص صنعت نیز با افزایش روبرو شد و به ۴۷ هزار و ۷۳۷ واحد رسید. شاخص ۵۰ شرکت فعالتر نیز با افزایش ۱۹ واحدی، شاخص آزاد شناور با ۷۱۴ واحد افزایش، شاخص ۳۰ شرکت بزرگ با ۳۴ واحد، شاخص بازار اول و دوم هر کدام حدودا یک واحد رشد را تجربه کرد.
در این میان داروسازی زهراوی، کاشی سعدی، شرکت صنعتی بوتان، داروسازی کوثر، نیروکلر، نورد آلومینیوم و لامپ پارس شهاب بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند، اما در مقابل داروسازی ابوریحان، پارس مینو، کشت و صنعت چین چین، شیر پاستوریزه اصفهان، لامیران، ایران دارو و معادن منگنز ایران بیشترین کاهش قیمت را در معاملات امروز بازار سهام داشته‌اند.
به گزارش فارس، برترین تقاضا به شرکت‌هایی از جمله پتروشیمی شیراز، توسعه معادن و فلزات، سرمایه‌گذاری آتی دماوند، صنایع پتروشیمی کرمانشاه، سرمایه‌گذاری رنا، پتروشیمی پردیس و چینی ایران به خود اختصاص داده‌اند، اما در مقابل پارس مینو، کیمیا دارو، مس شهید باهنر، معدن املاح ایران، سیمان شاهرود، شیرپاستوریزه پگاه اصفهان و ایران یاساتایرورابر بیشترین عرضه را داشته‌اند.
معامله‌گران بازار از ورود حجم بالایی از نقدینگی به بازار سهام خبر می‌دهند و می‌گویند: این حجم بسیار محسوس است و به همین دلیل شرکت‌ها رشد بسیاری داشته‌اند.
به گزارش فارس، عدم امیدواری از بازارهای غیرمولد همچون ارز و سکه و همچنین طی روزهای اخیر از بازار مسکن موجب شد تا حجم بالایی نقدینگی وارد این بازار شود، به عبارتی سرمایه‌گذاران در حال سنجیدن شرایط برای به دست آوردن سود بیش‌تر هستند.
بنابراین گزارش، بسیاری از مجامع و گزارش عملکرد سه ماهه شرکت‌های آینده‌دار با اخبار مثبت همراه شدند به طوری که همین امر موجب خوش‌بینی فعالان و بازیگران بازار سهام شده ‌است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵