کد مطلب: 99538
 
دنیای نفت وارونه شد
 
فروش میعانات آمریکا به امارات نفتی، برنامه عراق برای ساخت پالایشگاه در نزدیکی کرکوک، سرمایه گذاری ٥٦ میلیارد دلاری ‎ الجزایر در حوزه انرژی، احتمال همکاری روسیه با اوپک تا یکسال دیگر و مخالفت کالیفرنیا با برنامه ترامپ برای افزایش حفاری نفت، مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸
فروش میعانات آمریکا به امارات نفتی، برنامه عراق برای ساخت پالایشگاه در نزدیکی کرکوک، سرمایه گذاری ٥٦ میلیارد دلاری ‎ الجزایر در حوزه انرژی، احتمال همکاری روسیه با اوپک تا یکسال دیگر و مخالفت کالیفرنیا با برنامه ترامپ برای افزایش حفاری نفت، مهمترین عناوین خبرهای جهان انرژی در ۲۴ ساعت گذشته بود.

‎به گزارش روز شنبه ایرنا، شبکه خبری بلومبرگ آمریکا به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد: امارات ماه دسامبر یعنی آخرین ماه میلادی ۲۰۱۷، از آمریکا میعانات خریداری کرد.
به گفته این منبع، امارات به دلیل کیفیت بالای میعانات آمریکا در مقایسه با میعانات منطقه، اقدام به خرید از این کشور کرده است.
‎ارسال یک محموله نفتی از آمریکا به خاورمیانه که قطب اصلی تولید نفت جهان به شمار می رود، نشان می دهد که انقلاب نفت شیل و لغو ممنوعیت صادرات نفت آمریکا تا چه حد نقشه صدور نفت را در نقاط مختلف جهان متحول کرده است.

‎**عراق در نزدیکی کرکوک پالایشگاه می سازد
‎به گزارش رویترز، وزارت نفت عراق خبر داد که این کشور، قراردادی را برای ساخت پالایشگاهی با ظرفیت ٧٠ هزار بشکه در روز در نزدیکی شهر شمالی کرکوک امضا کرده است.
‎طرف دیگر این قرارداد شرکت سرمایه گذار 'رنیا اینترنشنال' در اقلیم کردستان است که می خواهد این پروژه را تامین مالی کند.
محصول این پروژه پالایشگاهی، بنزین با اکتان بالا برای مصرف خودروها و دیگر فرآورده های نفتی خواهد بود.
عراق عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است.

‎** الجزایر ٥٦ میلیارد دلار در حوزه انرژی سرمایه گذاری می کند
‎به گزارش رویترز، «عبدالمومن أولد کادول»، مدیرعامل شرکت دولتی انرژی الجزایر، سوناتراک، اعلام کرد که این شرکت قصد دارد در فاصله سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ میلادی ٥٦ میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام دهد.
‎کادول گفت: به زودی جزئیات این سرمایه گذاری علنی می شود.
الجزایر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) است.

**همکاری روسیه با اوپک ممکن است تا ی کسال دیگر نیز ادامه یابد
‎رویترز به نقل از زیرشاخه نفتی شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که همکاری این کشور با سازمان اوپک، برای کاهش تولید نفت می تواند تا نیمه نخست سال آینده میلادی ادامه یابد.
سرگی واکولنکو، رئیس بخش برنامه ریزی راهبردی 'شرکت گازپروم نفت' گفت: این شرکت برنامه ریزی های خود را بر اساس این فرضیه انجام داده است.

‎**سطح ذخیره سازی نفت و گاز اکسون موبیل ١٩ درصد افزایش یافت
‎به گزارش رویترز، شرکت اکسون موبیل آمریکا اعلام کرد که سطح ذخیره سازی اثبات شده نفت و گاز این شرکت در سال ٢٠١٧ میلادی، در پی شکوفایی صنعت شیل آمریکا و رشد برداشت نفت از دیگر منابع اکسون در امارات و گوآنا ١٩ درصد افزایش یافت.
‎به گزارش اکسون موبیل، این میزان در سال ٢٠١٧ میلادی با افزایش ۲ میلیارد و ٧٠٠ میلیون بشکه نفت، در مجموع به ٢١ میلیارد و ٢٠٠ میلیون بشکه معادل نفت رسید.
ذخایر اثبات شده به ذخایری گفته می شود که از لحاظ اقتصادی و زمین شناسی در آینده نزدیک قابل برداشت است.

**‎ کالیفرنیا با برنامه افزایش حفاری نفت ترامپ مخالفت کرد
‎به گزارش رویترز، فعالان محیط زیست در ایالت کالیفرنیای آمریکا به پیشنهاد «دونالد ترامپ« رئیس جمهور این کشور برای گسترش وسیع حفاری فراساحلی نفت در آب های آمریکا اعتراض کردند.
‎در این حرکت اعتراضی صدها نفر به خیابان ها ریختند و به دولت ترامپ هشدار می دادند که حفاری در فراسواحل کالیفرنیا را متوقف کند.
برخی دیگر نیز پرچمی را با شعار «حیات دریایی را با حیات نفتی قاطی نکنید»' دست داشتند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵