داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 103985
 
وضع زاینده رود بغرنج است
 
نماینده مردم سمیرم با بیان اینکه آب زاینده رود وضعیت بغرنجی دارد، گفت: اگر همین طور پیش برود احتمال جیره بندی و ایجاد مشکلات شدیدتر برای آب شرب وجود دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
نماینده مردم سمیرم با بیان اینکه آب زاینده رود وضعیت بغرنجی دارد، گفت: اگر همین طور پیش برود احتمال جیره بندی و ایجاد مشکلات شدیدتر برای آب شرب وجود دارد.

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره مسئله کم آبی در استان اصفهان اظهار داشت: مسئله آب یکی از موضوعات اساسی در استان اصفهان است به طوری که آب زاینده رود وضعیت بغرنجی دارد و در حال حاضر آب شرب اصفهان و شهرهای پیرامونی در بحران به سر می‌برد.

وی افزود: اکنون ظرفیت آب سد کوهرنگ به شدت کاهش پیدا کرده و اگر همین طور پیش برود احتمال جیره بندی و ایجاد مشکلات شدیدتر برای آب شرب وجود دارد.

نماینده مردم سمیرم با بیان اینکه روستاهایی که از سرچشمه کارون استفاده می‌کنند مشکلات عدیده‌ای دارند، خاطرنشان کرد: شهرستان سمیرم سابقه بارندگی سالانه بالاتر از 500 میلی‌متر داشته اما امسال 250 میلی‌متر بارندگی داشتیم که حتی نسبت به سال قبل که 400 میلی‌متر بارندگی داشتیم خیلی کمتر شده است و بیشتر بارندگی‌ها هم (نزدیک 150 میلی‌متر) بعد از فروردین بوده است، ضمن اینکه با توجه به ارتفاعی که در منطقه وجود دارد این آب بارندگی از منطقه خارج می‌شود، بنابراین شرایط کشاورزان بسیار بد است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از روستاها با تانکر آبرسانی می‌شوند، گفت: نزدیک به 2 هزار اصله درخت در سال گذشته خشک شد و امسال اگر رسیدگی نشود نزدیک به 10 هزار درخت خشک می‌شوند و کشاورزان به شدت دچار آسیب خواهد دید.

سلیمی همچنین بیان کرد: یکی از سدهای سمیرم 43 میلیومن متر مکعب ظرفیت آب دارد ولی فعلا نزدیک 1.5 میلیون متر مکعب آب دارد که 1200 هکتار از اراضی و بیش از 2 هزار هکتار از درختان باید از این سد آبیاری شوند که به شدت درگیر کم آبی و مشکل شده‌اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵