داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 95398
 
اجرا فاز سوم توسعه بندرشهید رجایی
 
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اسناد مناقصه طرح توسعه فاز سوم بند شهید رجایی با 8200 میلیارد ریال سرمایه گذاری نهایی شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اسناد مناقصه طرح توسعه فاز سوم بند شهید رجایی با 8200 میلیارد ریال سرمایه گذاری نهایی شده است.
به گزارش ایرنا، محمدرضا اله یار روز شنبه در آیین آغاز نخستین دوره آموزشی طراحی بنادر با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه دلف هلند، افزود: با برگزاری مناقصه عمومی چند شرکت ایرانی در این مناقصه شرکت کردند که پیشنهادهای آنها اکنون در حال ارزیابی در کمیته مربوطه در سازمان بنادر و دریانوردی است و تا 3 ماه آینده تکلیف آن مشخص می شود.
وی با بیان اینکه در این مرحله 8200 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام می شود، گفت: در طی 36 ماه این فاز آماده بهره برداری خواهد شد و 1400 متر اسکله نیز در این فاز ساخته می شود.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهارداشت: طرح توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی توسط شرکت های ایرانی اجرایی می شود و این شرکت ها می توانند از توانمندی ها و دانش فنی شرکت های خارجی نیز در این فاز استفاده کنند.
وی با اشاره به برگزاری نخستین دوره آموزشی طراحی بنادر با همکاری دانشگاه دلف هلند و سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در نخستین دوره آن 35 متخصص جوان ایرانی از بین 100 نفر انتخاب شده تا با حضور اساتید برجسته داخلی وخارجی این، متخصصان ایرانی با طی دوره های مورد نیاز در دانشگاه امیرکبیر برای طراحی و ساخت بنادر تربیت شوند.
به گزارش ایرنا ، این دوره آموزشی بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر و به‌ منظور ارتقاء سطح دانش تخصصی و افزایش مهارت‌های شغلی فعالان حوزه مهندسی بنادر؛ دوره آموزشی طراحی بنادر، (port planning) از امروز تا 24 آبان در محل دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
این دوره آموزشی که یکی از 4 دوره آموزشی پیش‌بینی شده در قالب برنامه‌های آموزش تخصصی کوتاه‌مدت معاونت مهندسی و توسعه امور زیربنایی است و اساتید برجسته‌ای از دانشگاه دلف هلند و 30 نفر از کارشناسان منتخب ادارات کل بنادر استان‌ها و مهندسین مشاور فعال در عرصه مهندسی دریایی در آن حضور دارند.
بر اساس برنامه ریزی‌های انجام‌شده 3 دوره آموزشی مهندسی بنادر، مهندسی سواحل و مدیریت سواحل نیز در قالب برنامه یاد شده تا پایان سال جاری و با همکاری دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر و دلف هلند برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵