کد مطلب: 98755
 
نفت بالای ۷۰ دلار باقی ماند
 
قیمت نفت برنت امروز به رغم کاهش در حدود ۷۰ دلار یعنی بالاترین رقم بیش از ۳ سال گذشته باقی ماند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۴
قیمت نفت برنت امروز به رغم کاهش در حدود ۷۰ دلار یعنی بالاترین رقم بیش از ۳ سال گذشته باقی ماند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت نفت برنت امروز به رغم کاهش قیمت در حدود 70 دلار یعنی بالاترین رقم بیش از 3 سال گذشته باقی ماند. کاهش تولید های اوپک و روسیه و تقاضای قوی ناشی از رشد مناسب اقتصاد جهانی موجب شده تا قیمت نفت بالا برود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 25 سنت، معادل 0.36 درصد کاهش به 70 دلار و یک سنت رسید. اما تجار گفتند،نفت برنت به طور کلی در این سطح قیمت از حمایت کافی برخوردار است.

قیمت نفت برنت روز دوشنبه به 70 دلار و 37 سنت رسید که بالاترین رقم از دسامبر 2014 تاکنون بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با با 20 سنت، معادل 0.3 درصد افزایش به 64 دلار و 50 سنت رسید. نفت خام امریکا در معاملات اولیه دیروز تا رقم 64 دلار و 89 سنت بالا رفت که بالاترین قیمت از دسامبر 2014 تاکنون بود.

بانک آمریکا مریل لینچ در یادداشتی نوشت: «ما موازنه های عرضه و تقاضایمان را در واکنش به متوازن شدن سریعتر از حد انتظار بازار جهانی نفت به روز کرده ایم... اکنون پیش بینی ما این است که در سال 2018 بازار نفت روزانه 430 هزار بشکه کمبود عرضه داشته باشد، در حالی که این رقم قبلا 100 هزار بشکه پیش بینی شده بود. بنابراین قیمت نفت برنت در سال 2018 میلادی به طور متوسط 64 دلار خواهد بود، در حالی که پیش بینی قبلی 56 دلار بود. همچنین پیش بینی می شود قیمت نفت خام آمریکا در سال جاری به 60 دلار برسد در حالی که این رقم در پیش بینی قبلی 52 دلار بود.»

اوپک و روسیه، در تلاش برای کاهش ذخایر جهانی نفت و افزایش قیمت ها سال گذشته اقدام به اجرای توافق کاهش تولید کردند. این کاهش ها قرار است تا پایان سال 2018 ادامه داشته باشد.

این کاهش عرضه با رشد قوی تقاضا برای نفت همزمان شده و موجب رشد تقریبا 15 درصدی قیمت نفت نسبت به اوایل ماه دسامبر گشته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵