کد مطلب: 80835
 
ساخت خط لوله گاز ایرانشهر- چابهار به‎زودی کلید می‎خورد
 
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رئیس جمهوری بزودی کلنگ خط انتقال لوله گاز از ایرانشهر به چابهار را به زمین خواهد زد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: رئیس جمهوری بزودی کلنگ خط انتقال لوله گاز از ایرانشهر به چابهار را به زمین خواهد زد.
به گزارش شانا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری در سفر دهه نخست اسفندماه امسال کلنگ خط انتقال لوله گاز از ایرانشهر به چابهار را به زمین زده خواهد زد.

علی اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان در این باره گفت: با حضور رئیس جمهوری در دهه نخست اسفندماه، مشعل گاز در زاهدان روشن و کلنگ بیش از ٣٠٠ کیلومتر لوله کشی گاز در درون شهر زاهدان به زمین زده می‌شود.

افزون بر این ٣٠٠ کیلومتر، روند لوله کشی گاز به طول هزار و ٣٠٠ کیلومتر در سطح شهر زاهدان ادامه خواهد داشت.

استاندار سیستان و بلوچستان به سفر خود به تهران و برگزاری نشست هماهنگی سفر رئیس جمهوری به استان اشاره کرد و افزود: کلنگ زنی و افتتاح طرح‌های یاد شده در سفر رئیس جمهوری به سیستان و بلوچستان نهایی شده است.

سید محمد علی افشانی، استاندار فارس چندی پیش با بیان این که در دولت یازدهم معادل کل تاریخ گازرسانی روستایی استان فارس عملیات گازرسانی انجام شده است، گفت: از سال ۱۳۴۴ تا سال ۱۳۹۲ تعداد ۶۰۴ روستا در استان فارس گازرسانی شده بود که این رقم تاکنون به هزار و ۱۷۰ روستا رسیده است و نشان دهنده این است که در طول سه سال گذشته معادل کل تاریخ گازرسانی روستایی استان فارس عملیات گازرسانی انجام شده است.

امروزه وجود گاز، یکی از زیرساخت‌های توسعه هر استان بشمار می‌رود، این انرژی پاک، همچنین نقش مهمی در پیشرفت و اشتغال‌زایی استان‌ها، به ویژه روستاهای محروم کشور خواهد داشت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵