داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 84345
 
هزینه تجهیز صنعت برق
 
وزیر نیرو گفت: طی سه سال گذشته در مجموعه صنعت برق، حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان برای تجهیز منابع و مجموعه این صنعت هزینه شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
وزیر نیرو گفت: طی سه سال گذشته در مجموعه صنعت برق، حدود ۱۱۰ هزار میلیارد تومان برای تجهیز منابع و مجموعه این صنعت هزینه شده است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، حمید چیت چیان در جمع خبرنگاران در یاسوج اظهار کرد: این میزان شامل درآمدهای شرکتهای زیر مجموعه وزارت نیرو، اعتبارات عمومی که در اختیار وزارت نیرو قرار گرفته است، سرمایه‌گذاری خارجی، اسناد خزانه و اوراق مشارکت بوده است.

وی افزود: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۳۰ سد بزرگ در کشور به بهره‌برداری رسید که این تعداد حدود ۲۰ درصد کل سدهای ساخته شده از ابتدای صنعت سد سازی تا قبل از دولت تدبیر و امید بوده است.

وزیر نیرو اظهار کرد: در دولت یازدهم، هر سال به طور متوسط ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب در کشور از طریق سد سازی استحصال کرده‌ایم. این میزان استحصال آب ۶۰ درصد افزایش داشته است.

چیت چیان خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت تاکنون ۷ درصد جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب کشور افزایش داشته است و امیدواریم در سال های آینده موفقیتهای صنعت آب و برق کشور توسعه بیشتری یابد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵