کد مطلب: 97215
 
برنامه‎ریزی برای افزایش تولید نفت
 
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در نظر دارد طی ۲ سال آینده، ضمن جبران کاهش طبیعی تولید، نسبت به افزایش ظرفیت تولید به میزان ۳۴۱ هزار بشکه در روز اقدام کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در نظر دارد طی ۲ سال آینده، ضمن جبران کاهش طبیعی تولید، نسبت به افزایش ظرفیت تولید به میزان ۳۴۱ هزار بشکه در روز اقدام کند.
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، سید عبدالله موسوی دیروز (۲۶ آذرماه) در آیین بزرگداشت روز ملی حمل و نقل با بیان این مطلب افزود: مناطق نفتخیز جنوب آمادگی دارد در قالب قراردادهای EPCF حدود ۱۲۴ پروژه روسطحی تعریف و اجرا و در بخش زیر زمینی نیز حدود ۲۴۰ حلقه چاه را حفاری کند که نشان می‌دهد در آینده، استان خوزستان به لحاظ مخازن هیدروکربوری دارای ظرفیت‌های سرمایه گذاری زیادی است.

وی از همه سرمایه گذاران، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‎های خدمات نفتی دعوت کرد از این فرصت استفاده کرده و در اجرای این طرح‌ها که سبب رونق اقتصادی خوزستان و کشور می‌شود، مشارکت کنند.

موسوی گفت: در صورت تصویب شورای اقتصاد، ۴.۳ میلیارد دلار اعتبار به توسعه ۲۷ مخزن مناطق نفتخیز جنوب اختصاص می‎یابد و صرف اجرای پروژه های حفظ و نگهداشت تولید می‌شود.

وی روز حمل و نقل را گرامی داشت و افزود: ترابری از زمان اکتشاف صنعت نفت با این صنعت همراه بوده و در طول این مدت متناسب با بخش‌های دیگر پیشرفت کرده است و امروز بخشی از زنجیره تولید به شمار می‌آید.

موسوی با اشاره به لزوم نوسازی و روزآمد کردن ناوگان ترابری مناطق نفتخیز جنوب، بر افزایش سطح آموزش و افزایش ضریب ایمنی در مجموعه ترابری تاکید کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵