داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 96225
 
تشکیل جلسه قیمت نان
 
دبیر انجمن صنایع روغن نباتی از تشکیل جلسه صبح امروز در مورد قیمت گذاری نان در نهاد ریاست جمهوری خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۷
دبیر انجمن صنایع روغن نباتی از تشکیل جلسه صبح امروز در مورد قیمت گذاری نان در نهاد ریاست جمهوری خبر داد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امیرهوشنگ بیرشک در همایش روغن‌های خوراکی و دانه های روغنی اظهار داشت: از مسولان بلندپایه وزارتخانه های مرتبط با موضوع روغن برای حضور در همایش دعوت شده بود، اما به دلیل حساسیت قیمت نان و دستور رئیس جمهور برای تغییر دادن تصمیمات ستاد پشتیبانی تنظیم بازار، همزمان با همایش امروز جلساتی در ریاست جمهوری و وزارتخانه های مرتبط تشکیل شده که معاونان وزرا به این جلسات رفته اند.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد ۲ میلیون تن ظرفیت جدید در صنعت روغن نباتی طی سال ۸۵ افزود: میزان تولید روغن جامد از ۹۰ درصد تولیدات در سال ۷۰ به میزان ۵۰ درصد در سال ۹۰ کاهش یافت.
بیرشک تصریح کرد: بعد از سال ۹۰ صنعت روغن نباتی با بحران ارزی، روند رو به رشد تأسیس واحدهای کوچک، تنوع در بسته بندی و تغییر فرمولاسیون روبرو شد.
وی افزود: ظرفیت تولید روغن نباتی به حدود ۴ میلیون تن رسیده و حداکثر رقابت در این صنعت شکل گرفته است.

دبیر انجمن روغن نباتی در ادامه با اشاره به برخی چالشهای صنعت روغن، اظهار داشت: عدم بسط و توسعه فرهنگ مصرف روغن نباتی توسط دستگاه های مسوول، ورود برخی سازمانها و افراد غیرمتخصص در حوزه تصمیم سازی موضوعات مرتبط با بهداشت و استانداردهای روغن نباتی و همچنین عدم ثبات در قوانین مربوط به واردات روغن خام و دانه های روغنی از جمله این چالش‌هاست.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵