کد مطلب: 79035
 
پیام تسلیت مهندس غلامحسین نجابت به مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی
 
غلامحسین نجابت دومین مدیر صنعت نفت کشور که از دستان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نشان سازندگی دریافت کرده است، در پیامی ارتحال این عالم وارسته و مجاهد نستوه را تسلیت گفتند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴
غلامحسین نجابت دومین مدیر صنعت نفت کشور که از دستان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نشان سازندگی دریافت کرده است، در پیامی ارتحال این عالم وارسته و مجاهد نستوه را تسلیت گفتند.
متن پیام مهندس غلامحسین نجابت، که یک نسخه از آن در اختیار نکونیوز قرار گرفته، بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون

خبر درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، خبری به غایت دردناک بود. مردی از میان ما رفت و به لقاء‌الله پیوست که سرتاسر عُمر باعزت خود را صرف خدمت به اسلام و ایران کرده بود. ایشان مردی بود که در دوران ستم‌شاهی، گوشه‌نشینی و کُنج عزلت را رها کرده بود و سرافرازانه مسیر مبارزه را پیموده بود. ایشان در انقلاب اسلامی نقشی بی‌بدیل داشت و در محافظت از درختی که شهدای انقلاب اسلامی آن را با خون خود آبیاری کرده بودند، از هیچ مجاهدتی فروگذار نکرد.
هاشمی در جنگ و در ردای فرماندهی، نقش خود در پاسداری از حریم کشور و انقلاب را به خوبی ایفاء کرد. وی در مقابل هجوم دشمن متجاوز و در غرش بی‌امانِ توپ‌ها و تانک‌ها سرافرازانه ایستاد و پس از جنگ، پیش و بیش از همه برای بازسازی و توسعه کشور پیشقدم شد. خدمات هاشمی بر هیچ‌کس پوشیده نیست و نام او در گوشه گوشه دنیا، به حق با نام انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران گره خورده است.
ایشان در زمانی که باید ایستادگی و مبارزه می‌کرد، ایستادگی و مبارزه کرد و آن‌گاه که می‌بایست با توسعه کشور و رقم زدن پبیشرفت اقتصادی، پیروزی‌های سیاسی را به دستاوردهای اقتصادی تبدیل کند، در این راه از هیچ کوششی دریغ نکرد.
هاشمی پس از جنگ و در حالی که بخش بزرگی از صنعت نفت توسط دشمن متجاوز ویران شده بود، بی‌درنگ بازسازی و توسعه صنعت نفت و گاز را آغاز کرد. ایشان معمار موج اول توسعه صنعت پتروشیمی پس از انقلاب اسلامی بود و حرکت به سمت تنوع‌بخشی به اقتصاد از دوران ریاست‌جمهوری ایشان آغاز شد. توسعه کنونی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور با تأکید بر خوداتکائی، تا حد زیادی مدیون نگاه توسعه‌محور هاشمی است و ایشان در این عرصه بی‌شک نقشی محوری داشته است.
آنچه ما از ایشان دیدیم و تاریخ ثبت خواهد کرد قطعاً نمایانگر مردی به‌غایت بزرگ‌تر و جامع‌تر از امیرکبیر بود و با اطمینان می‌توان گفت که نه فقط ایران، و نه فقط دنیای اسلام، بلکه جهان یکی از لنگرگاه‌های استوار خود را از دست داد.
اینجانب با نهایت تأسف و تألم درگذشت این مجاهد فقید و عالم وارسته را به ملت شریف ایران، رهبر معظم انقلاب، خاندان محترم هاشمی، حوزه‌های علمیه و مراجع عظام تسلیت می‌گویم.
برای آن مجاهد نستوه و عالی‌قدر از خداوند طلبِ علو درجات دارم و برای بازماندگان و دوست‌داران ایشان، صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

غلامحسین نجابت
۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۵
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵