کد مطلب: 79819
 
سخنان زنگنه در حاشیه جلسه هیات دولت
بابک زنجانی دروغ می گوید
تولید نفت ایران به 3.9 میلیون بشکه رسید
 
وزیر نفت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، از افزایش تولید نفت ایران به ۳.۹ میلیون بشکه در روز خبر داد، افزایش قیمت گاز در سال آینده را تکذیب کرد و یک جمله هم درباره بابک زنجانی گفت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۳
وزیر نفت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، از افزایش تولید نفت ایران به ۳.۹ میلیون بشکه در روز خبر داد، افزایش قیمت گاز در سال آینده را تکذیب کرد و یک جمله هم درباره بابک زنجانی گفت.
به گزارش نکونیوز، بیژن زنگنه که همواره بر این نکته تاکید داشته که اموال بابک زنجانی کفاف بدهی های او را نمی دهد، پس از محکومیت او هم همچنان این اعتقاد خود را بیان کرده است. او امروز هم در خصوص میزان اموال بابک زنجانی گفت: وی مرتب می گوید ۲ میلیارد دلار یا ۳ میلیارد دلار اینجا و یا آنجا دارم، اما همه دروغ است. من قبلا نیز گفته ام که اموال او کمتر از ۲ هزار میلیارد تومان است.
وزیر نفت درباره توافقات اوپک برای کاهش تولید نفت گفت: طبق توافقاتی که در اوپک انجام شده، قرار است اعضای اوپک یک تا دو دهم میلیون بشکه و اعضای غیراوپک نیز ۱۵هزار بشکه تولید خود را کاهش دهند. زنگنه با بیان اینکه ایران از این کاهش مستثنی بوده است، افزود: قرار نبود ایران تولیداتش را کاهش دهد لذا در حال حاضر ما از تولید ۳.۸ میلیون بشکه در روز نیز عبور کردیم و تولید نفت نزدیک به ۳.۹ میلیون بشکه در روز شده است.
زنگنه در پاسخ به این سوال که تاکنون مطابق با الگوهای جدید نفتی چند قرارداد بسته شده است، افزود: در حال حاضر سه الی چهار ماه است که مجوز این قراردادها گرفته شده است و خود شما رسانه ها منتقد به این قراردادها بودید، حالا چطور می گویید که چند قرارداد داریم؟ وی ادامه داد: تاکنون یک رئوس توافق با توتال برای فاز ۱۱ پارس جنوبی و یک رئوس توافق با شرکت تدبیر انرژی داشته ایم و یک موافقتنامه نیز با یکی از شرکت های قرارگاه خاتم الانبیا(ص) امضا شده است. اخیرا هم برای میدان آزادگان اعلام مناقصه عمومی خواهیم کرد.
وزیر نفت همچنین از تامین گاز مصارف خانگی و نیروگاهی در اوج سرما خبر داد و درباره خبرهای مربوط به افزایش قیمت گاز در سال آینده گفت: دولت چنین تصمیمی نگرفته است.
وی به میزان تولید گازدر کشور اشاره کرد و گفت: تولید گاز علیرغم فشارهایی که در قطع دو خط لوله وارد شد اما توانستیم هم مصارف خانوارها و هم نیروگاه ها را در اوج سرما تامین کنیم.
زنگنه همچنین در خصوص میزان بشکه های دپویی نفت و گاز گفت: بشکه دپویی نفت خام نداریم فقط میعانات گازی مانده که آن هم تا آخر سال به فروش می رسد.
وی در خصوص تخصیص پنج درصد به عوارض قیمت بنزین نیز گفت: این ۵ درصد در داخل قیمت فعلی بنزین است. بنابراین یک بار افزایش پیدا کرده و دیگر این ۵ درصد لحاظ نخواهد شد. 

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵