داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 88819
 
لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لار
 
رئیس جمهوری لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لار را که اخیرا در هیات دولت به تصویب رسیده بود، برای طی تشریفات قانونی به مجلس فرستاد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
رئیس جمهوری لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لار را که اخیرا در هیات دولت به تصویب رسیده بود، برای طی تشریفات قانونی به مجلس فرستاد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی این لایحه را طی نامه ای برای علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
در ماده واحده این لایحه آمده است: به دولت اجازه داده می شود در استان فارس منطقه ویژه اقتصادی لار را در محدوده ای که به تصویب هیات وزیران می رسد، ایجاد نماید. منطقه ویژه یاد شده بر اساس قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1384 اداره خواهد شد.
در مقدمه توجیهی این لایحه نیز آمده است: یکی از ابزارهای لازم برای توسعه صادرات و ایجاد اشتغال در کشور، کاهش موانع قانونی است که این امر از طریق تاسیس مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی میسر است. لذا به منظور رفع موانع رشد و توسعه و ایجاد رونق اقتصادی در استان فارس، این لایحه برای طی تشریفات قانونی تقدیم می شود.
رئیس جمهوری همچنین لایحه «موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق» و لایحه یک فوریتی «اصلاح بند (2) ماده واحده قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی ها در بنادر» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس فرستاد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵