کد مطلب: 92184
 
کاهش دکل‌های حفاری نفت آمریکا
 
شرکت‌های انرژی آمریکا در پی کاهش برنامه‌های هزینه که در واکنش به کاهش اخیر قیمت‌ها صورت گرفته است، دکل‌های حفاری نفت را برای سومین بار در چهار هفته گذشته کاهش دادند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
شرکت‌های انرژی آمریکا در پی کاهش برنامه‌های هزینه که در واکنش به کاهش اخیر قیمت‌ها صورت گرفته است، دکل‌های حفاری نفت را برای سومین بار در چهار هفته گذشته کاهش دادند.

به گزارش ایسنا، شرکت خدمات انرژی "بیکر هیوز" اعلام کرد شرکت‌های حفاری شمار دکل‌های حفاری نفت را در هفته منتهی به ۸ سپتامبر، ۳ حلقه کاهش داده و مجموع دکل‌ها را به ۷۵۶ حلقه رساندند. این تعداد در مقایسه با ۴۱۴ دکل فعال در مدت مشابه سال گذشته، همچنان بالاتر است.

کاهش شمار دکل‌های حفاری بدنبال وقوع توفان‌های ویرانگری شامل هاروی روی داده که فعالیت حفاری نفت در خلیج آمریکا و حوزه شیل ایگل فورد تگزاس را محدود کرده است.

تقاضا در آمریکا با ازسرگیری فعالیت پالایشگاه‌های منطقه "گلف کاست" پس از وقوع توفان هاروی، بهبود یافته و از قیمت‌های نفت در هفته گذشته حمایت کرد. بهای نفت هفته گذشته ۱.۷ درصد رشد کرد و در بالای ۴۸ دلار در هر بشکه معامله شد.

قیمت‌های نفت از ابتدای ماه جاری تاکنون حدود ۲ درصد رشد نشان می‌دهد در حالی که در اوت حدود ۶ درصد کاهش ثبت کرد.

طبق پیش‌بینی‌های فدرال، تولید نفت آمریکا از ۸.۹ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۶ به ۹.۴ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۷ و به ۹.۹ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۸ صعود خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، رشد تولید آمریکا، قیمت‌های نفت خام را در ماه‌های اخیر تحت فشار قرار داده و باعث شده شرکت‌های اکتشاف و تولید متعددی، برنامه‌های هزینه برای سال میلادی جاری را کاهش دهند.

این شرکت‌ها و سایر تولیدکنندگان با تصور اینکه قیمت‌های نفت آمریکا بالاتر از ۴۸ دلار در هر بشکه خواهد بود، برنامه‌های هزینه بلندپروازانه‌ای برای سال ۲۰۱۷ طراحی کرده بودند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵