کد مطلب: 88224
 
رشد ۳ درصدی دریافت گاز
 
مدیر پالایشگاه فاز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی گفت: سال گذشته پالایشگاه پنجم بیش از ۲۲ میلیارد و ۲۶ میلیون متر مکعب گاز دریافت کرده است که این میزان نسبت به سال پیش از آن حدود ۳ درصد رشد داشته است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
مدیر پالایشگاه فاز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی گفت: سال گذشته پالایشگاه پنجم بیش از ۲۲ میلیارد و ۲۶ میلیون متر مکعب گاز دریافت کرده است که این میزان نسبت به سال پیش از آن حدود ۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجتمع گاز پارس جنوبی مدیر پالایشگاه پنجم پارس جنوبی گفت: سال گذشته پالایشگاه پنجم بیش از 22 میلیارد و 26 میلیون متر مکعب گاز دریافت کرده است، که این میزان نسبت به سال پیش از آن حدود 3 درصد رشد داشته است.

ایرج خرمدل با بیان اینکه پالایشگاه پنجم سال گذشته در تولید همه محصولات با افزایش داشته است، عنوان کرد: در عین افزایش تولید شرایط پالایشگاه نسبت به سال پیش از مطلوب‌تر بوده و حتی میزان فلرینگ و تولید پساب پالایشگاه نیز کاهش یافته است.

وی در ادامه با تأکید بر کاهش میزان فلرینگ فازهای 9 و 10، اظهار داشت: سال گذشته فلرینگ پالایشگاه پنجم نزدیک به 2 درصد کاهش داشته و باعث افزایش تولید 2 میلیون متر مکعب گاز شده است.

خرمدل با این توضیح که شاخص COD نشان دهنده میزان پساب تولیدی پالایشگاه است، افزود: این شاخص پارسال حدود 66 درصدی کاهش داشته و این نشان‌دهنده اهمیت مسائل زیست محیطی در کنار افزایش تولید در پالایشگاه است.

مدیر پالایشگاه پنجم در ادامه شرایط این پالایشگاه را مطلوب عنوان کرد و افزود: شاخص اثربخشی که میزان تولید صورت گرفته به حداکثر توان تولید است، 98.95 درصد بوده که در صورت تأمین خوراک این عدد به حداکثر میزان خود می‌رسید.

وی قابلیت دسترسی‌پذیری که نشان‌دهنده روزهای خارج از سرویس بودن برای تعمیرات اساسی نسبت به کل سال است را 96.77 درصد بیان کرد و گفت: قابلیت اطمینان پالایشگاه نیز که نسبت توقفات اضطراری بدون برنامه‌ریزی به توان کلی سال است نیز برابر 99.49 درصد بوده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵