کد مطلب: 41513
 
نوسانات نفت در ۲۰۱۵ از ۳۸ تا ۱۱۲ دلار در هر بشکه
دولت آمریکا: تولید نفت شیل را کاهش نمی دهیم
 
دولت آمریکا با اشاره تلویحی به سیاست‌های سازمان اوپک برای مهار تولید نفت در شمال آمریکا اعلام کرد که به‌رغم کاهش ۶۰ درصدی بهای نفت در بازارهای جهانی از اواسط ماه ژوئن تاکنون، تولید نفت در ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ افزایش خواهد یافت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۳
دولت آمریکا با اشاره تلویحی به سیاست‌های سازمان اوپک برای مهار تولید نفت در شمال آمریکا اعلام کرد که به‌رغم کاهش ۶۰ درصدی بهای نفت در بازارهای جهانی از اواسط ماه ژوئن تاکنون، تولید نفت در ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ افزایش خواهد یافت.
به گزارش گروه ترجمه نکونیوز به نقل از روزنامه فایننشال تایمز، این پیش‌بینی
آژانس انرژی وابسته به دولت آمریکا در شرایطی از افزایش تولید نفت در سال جاری و سال آینده خبر می‌دهد که در دو هفته گذشته، گزارش‌های بسیاری حکایت از آن داشتند که برخی شرکت‌های حفاری آمریکایی از پروژه‌های جدید برای توسعه چاه‌های نفت و نصب دکل‌ها، صرفنظر کردند. این گزارش‌ها همچنین حکایت از آن داشت که شرکت‌های نفت آمریکایی، با توجه به افزایش هزینه‌ها در مقایسه با قیمت بازار، از بخشی از تولید نفت فسیلی نیز صرفنظر خواهند کرد
دولت آمریکا که تلویحا اشاره به شکست تلاش‌های اوپک برای مهار نفت شیل دارد، یک روز پس از آن منتشر شد که امارات متحده عربی به عنوان یکی از اعضای اوپک گفته بود تولید نفت شیل باید کنترل شود. علی النعیمی، وزیر نفت عربستان، نیز پیشتر گفته بود، اوپک نیازمند دفاع از سهم بازار خود در برابر نفت شیل آمریکا و دیگر تولیدکنندگان رقیب است و به همین دلیل تلاش دارد تا تولیدکنندگانی را که با هزینه‌های بالا در گوشه و کنار جهان نفت تولید می‌کنند بیازماید.
اکنون اما دپارتمان انرژی ایالات متحده می‌گوید استخراج نفت در آمریکا در سال ۲۰۱۵ تا ۶۰۰ هزار بشکه نفت در روز افزایش یافته و به رقم نه میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز خواهد رسید. همچنین در سال ۲۰۱۶ نیز با افزایش ۲۰۰ هزار بشکه در روز، تولید نفت آمریکا روزانه به نه میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه خواهد رسید. این میزان دومین تولید بالا در تاریخ ایالات متحده است. بالا‌ترین میزان تولید نفت آمریکا در سال ۱۹۷۰ بود که به نه میلیون و ۶۰۰ بشکه در روز رسید.
همچنین ارزیابی‌های رسمی آمریکا حاکی از آن است که نوسانات قیمت نفت در سال ۲۰۱۵ بسیار شدید خواهد بود و از ۳۸ دلار برای هر بشکه تا ۱۱۲ دلار در ماه دسامبر، اختلاف قیمت خواهد داشت.
آژانس انرژی وابسته به دولت آمریکا در شرایطی از افزایش تولید نفت در سال جاری و سال آینده خبر می‌دهد که در دو هفته گذشته، گزارش‌های بسیاری حکایت از آن داشتند که برخی شرکت‌های حفاری آمریکایی از پروژه‌های جدید برای توسعه چاه‌های نفت و نصب دکل‌ها، صرفنظر کردند. این گزارش‌ها همچنین حکایت از آن داشت که شرکت‌های نفت آمریکایی، با توجه به افزایش هزینه‌ها در مقایسه با قیمت بازار، از بخشی از تولید نفت فسیلی نیز صرفنظر خواهند کرد.
ارزیابی‌های آژانس حاکی از آن است که تغییراتی اساسی به‌زودی در بازار نفت به وجود خواهند آمد به گونه‌ای که شرکت‌های تولید به ادامه پمپاژ و ذخیره ادامه خواهند داد تا اینکه مصرف به زودی افزایش یابد و این شرکت‌ها خواهند توانست تولیدات خود را به فروش برسانند. گفته می‌شود که برخی شرکت‌ها در انتظار این تغییرات، زیان‌های موقت را پذیرفته‌اند و معتقدند متوقف کردن تولید به معنی عقب افتادن از رقابت در بازار است، به ویژه اینکه از سرگیری فعالیت در سکو‌ها پس از متوقف کردن آن‌ها، دشوار است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵