داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 87973
 
ایران پل صادرات ماشین‌آلات کشاورزی
 
دبیر انجمن تولید‌کنندگان تراکتور، کمباین، ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی می گوید، ایران در شرایطی است که می‌تواند پل صادرات ماشین‌آلات کشاورزی در منطقه باشد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸
دبیر انجمن تولید‌کنندگان تراکتور، کمباین، ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی می گوید، ایران در شرایطی است که می‌تواند پل صادرات ماشین‌آلات کشاورزی در منطقه باشد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از سایت خبری انجمن تولید‌کنندگان تراکتور، کمباین، ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی (اتماک)، «محمد مهدی کابلی» با اشاره به تحریم‌‌های ده ساله در خصوص واردات ماشین آلات‌کشاورزی گفت: در این مدت صنعتگران ما با مهندسی معکوس و سایر روش‌ها توانستند 90 تا 95 درصد نیاز کشاورزی کشور را تامین کنند تا در این عرصه تقریبا خودکفا باشیم؛ در حال حاضر شرایط به نحوی فراهم شده است که صنعتگران ما می‌توانند با اتکا به این تجربه 10 ‌ساله و با برقراری ارتباط با تکنولوژی روز دنیا در عرصه ماشین‌آلات کشاورزی موثرتر و قدرتمندتر ظاهر شوند.
وی ادامه داد: ایران می‌تواند تامین کننده بازار ماشین‌آلات‌کشاورزی کشورهای مشترک المنافع جمهوری سابق شوروی ، عراق و افغانستان باشد و پل صادرات کشورهای اروپایی محسوب شود.
کابلی با اشاره به برگزاری نمایشگاه «اتماک- آی‌فارم» ( ATMAKifarm) در تهران بیان کرد: این نمایشگاه یک نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی است که با مشارکت جدی انجمن‌ها و شرکت‌های بزرگ خارجی در عرصه ماشین آالات کشاورزی 8 تا11 مردادماه برگزار خواهد شد.
دبیر انجمن تولید‌کنندگان تراکتور، کمباین، ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه بین المللی را توسعه صادرات عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه از سفرا ، رایزنان بازرگانی و کلیه فعالان و صنعتگران عرصه ماشین آالات کشاورزی از کشورهای منطقه و کشورهای صاحب صنعت و تکنولوژی دعوت شده است.
وی « اتماک- آی‌فارم» را یک رویداد بزرگ در عرصه کشاورزی کشور و منطقه خواند و گفت: در حال حاضر در کشور سالانه ده‌ها نمایشگاه در شهرستان‌ها مراکز استان و حتی تهران در عرصه کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی برگزار می‌شود اما با وجود اینکه این نمایشگاه‌ها عنوان تخصصی رو یدک می‌کشند کمتر انتظاری را که از یک نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی می‌رود، پاسخ می‌دهند.
کابلی با اشاره به اینکه این نمایشگاه‌ها متاسفانه به مراکز خرید و فروش تبدیل شده‌اند و انتقال دانش و تکنولوژی کمتر در اهداف برگزاری آن‌ها لحاظ می‌شود، گفت: این ایرادات همواره وجود داشته و به مسئولین مربوطه از جمله مسئولین سازمان توسعه تجارت منتقل شده است.
وی افزود: در نمایشگاه «اتماک- آی‌فارم» سعی شده است این ایرادها برطرف شود. از اینرو با قدرت فراوان و مشارکت شرکت‌های بزرگی چون BRP ، انجمن تولید‌کنندگان تراکتور، کمباین، ماشین‌ها، ادوات و تجهیزات کشاورزی از ایران این نمایشگاهِ بزرگ در بخش‌های مختلف کشاورزی، دام و طیور، بذر و ماشین‌آلات کشاورزی برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵