کد مطلب: 38003
 
چگونه حوادث در صنعت نفت را کاهش دهیم؟
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۸
از خبر مربوط به حوادث در صنعت نفت طی هفته های اخیر که موجب شد افرادی جان خود را از دست بدهند و موجب مصیبت و غم برای بازماندگان انها شده است خیلی ناراحت شدم و به بازماندگان عرض تسلیت دارم.امیدوارم مقامات ذیربط موضوعات و مسایل ایمنی را در واحدهای عملیاتی مثل مجتمع های پتروشیمی و پالایشگاه های نفت و گاز قوی تر ببینند و عمل نمایند.سیستم های نظارتی یاید تقویت شود و به روز شوند. کنترل باید در سه مرحله انجام شود:
-کنترل قبل از عمل
-کنترل در حین عمل
-و کنترل بعد از عمل
این فرمول کلی کنترل است.
وظیفه جدی کارفرما این است که بر کار پیمانکاران دقیقا نظارت نمایند.زیرا یکی از اصول مدیریتی سپردن کار توسط کارفرما به پیمانکار مفهومش این نیست که کارفرما از حوادثی که پیش می اید در حین کار مبری باشد و مسوولیت نداشته باشد.
پیشنهاد می کنم سیستم های نظارتی در صنایع پتروشیمی، نفت و گاز مورد بررسی،ارزیابی و بهبود قرار گیرند و با سیستم های ایمنی روز دنیا تقویت شوند.البته نقش اموزش و پرورش نیروی انسانی جهت کاهش مسایل ایمنی نیز مهم هست.زیرا معتقدم نیروی انسانی بهترین سرمایه صنایع پتروشیمی، نفت و گاز (همچنین سایر دستگاهها) هستند. سرکشی نزدیک و مرتب مدیران ارشد شرکت های پتروشیمی،نفت و گاز بر حوزه ها و واحدهای عملیاتی توصیه دیگری هست که دارم.
با ارزوی توفیق روز افزون
صدراله البرزی
مدرس،مشاور،پژوهشگر و نویسنده.
فارغ التحصیل از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و دانشگاه واشینگتن امریکا
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵